in

Akıl Almaz Görüntüler: Sopayla Köpeğe Saldırdı, Araya Giren Esnafa Bıçak Çekip Üzerine Yürüdü!

Manisa’da bir şahsın canice sokak köpeğini dövdüğü ve sonrasında kendini uyaran bölge esnafına bıçak çektiği anlar saniye saniye kaydedildi. Görüntülerle ilgili olarak açıklama yapan Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, “Alaşehir’de böyle bir olayın yaşanmış olması bizi derinden üzmüştür. Olayla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağız, bu kişi en ağır şekilde cezalandırılmalı” dedi.

Hayvanlara karşı işlenen suçlar ve yapılan şiddetin  sonu gelmiyor! Dün, Manisa’nın Alaşehir ilçesinde bulunan Sevgi Yolu’nda bir esnafın yanında çalıştığı iddia edilen bir şahıs sokaktaki köpeği sopa ile öldüresiye dövdü. O bölgede yaşayan ve esnaf tarafından bakılan köpeğe saldıran şahıs daha sonra kendisini uyaran ve kasap olduğu öğrenilen esnafa bıçak çekerek üzerine yürüdü.

İŞTE O VAHŞET ANLARI:

“HİÇBİR EZİYET CEZASIZ KALMAMALI…”

Konuyla ilgili olarak Pencere TV’ye bir açıklama yapan Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu “Canlarımıza verdiğimiz önemle örnek gösterilen bir ilçe olan Alaşehir’de böyle bir olayın yaşanmış olması bizi derinden üzmüştür. Olayla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağız, bu kişi en ağır şekilde cezalandırılmalı” dedi ve şöyle devam etti:

“Alaşehir Belediyesi  olarak hizmete başladığımız ilk günden itibaren hem hayvan sevgisini inşa etmek ve artırmak hem de sahipsiz hayvanları korumak için Canlarımızı geçici bakım evinin inşaatını hızla bitirdik ve açılışını yaptık. İnsan olmanın en büyük erdemi zayıfı kollamaktır. Yıllardır Canlarımız sürekli şiddet, tecavüz ve hatta öldürmeye kadar giden işkencelere maruz kalıyorlar. Ve maalesef ki bunu yapan şahıslar ceza almadan ya da ufak bir para cezası ile serbest kalıyor. Artık bunu yapanların cezasız kalmasını istemiyoruz. Canlarımız bize emanettir, onlar haklarını savunamaz. Onların haklarını savunmak bizim boynumuzun borcudur ve aynı zamanda insanlığımızın, insan olmamımız gereğidir.” dedi.

“YASAL DÜZENLEME ŞART!”

Başkan Öküzcüoğlu açıklamasında, “Hayvan Hakları Yasası artık hiç gecikmeden Meclis’ten geçmelidir. Hayvanlara yapılan eziyetler 3 – 5 kuruş ceza ile geçiştirilmemelidir. Üzüntümüz son derece büyük. Alaşehir Belediyesi olarak bu olayın takipçisi olacağız.”  

Vatandaşlar ‘Suç’ Diyor, FBI Araştırmaları ‘Azılı Suç’ Diyor; Fakat Yasa Hala ‘Kabahat’ Diyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Leylek Ormanının Sakinleri Büyüyoröç

‘Leylek Ormanı’nın Sakinleri Büyüyor

Meghan Markle Bu Göreve Gizlice Devam Ediyor 1

Meghan Markle Bu Göreve Gizlice Devam Ediyor