in

Akdeniz Üniversitesi’nin En Uykucu Köpeği

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) kampüsünde bir sokak hayvanı soğuk havdan korunmak için öğrenciler ile derse girip uyudu.

Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi etrafında yayan köpek soğuk havadan kaçmak için İktisat Bölümü ikinci öğretim öğrencileri ile beraber derse girdi. 3 saat süren ders boyunca amfide mışıl mışıl uyuyan köpek dersin bitmesi ile öğrenciler ile birlikte dışarı çıktı. Dışarda havanın aşırı soğuk olması nedeniyle içeri girmiş olabileceğini belirten dersin hocası Yrd. Doç. Dr. Mustafa Şanlı, “Öğrenciler çıkmadığını söyledi, ‘Sakın çıkarmayın’ dedim. Ortaya uzandı ve 3 saat uyudu. İlginç olan ders biter bitmez uyandı ve öğrencilerle birlikte amfiyi terk etti. Nereye gittiğini görmedim ama kendine sıcak bir yer buldu muhtemelen” diye konuştu.

amfi-kopek-o-c

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Türkiye genelinde havanın çok soğuk olduğuna işaret eden Yrd. Doç. Dr. Mustafa Şanlı, sokak hayvanlarının donmaması, üşümemeleri için plastik veya kağıt kutularla sokaklarda uygun yerlere geçici yuvalar yapılabileceğini söyledi. Yrd. Doç. Dr. Şanlı, “Dünyada birlikte yaşıyoruz. İnsana da hayvana da hiçbir canlıya zulmetmemek gerek, sevmek daha kolay. Sevmiyorsan bari nefret etme. Sevgimizi artırdıkça yüreğimiz daha çok ısınıyor, daha çok insan oluyoruz. Onlar da can taşıyor. Isınmaları için plastik, kağıt kutularla sokakta daha sıcak ortamlar oluşturulabilir” dedi.

Bahçelerini köpeklerden arındırmaya çalışan, hayvan beslemeyi yasaklayan üniversitelerin olduğu ülkemizde hayvana değer veren, koruyan Üniversitelerin ve hocaların sayısı artmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayvan Çiftliği Kitap Yarışması Görseli

Hayvan Çiftliği Kitap Yarışması Kuralları

kedievion1

Sibirya Soğuklarına Karşı Beş Yıldızlı Kedi Evleri