in

Akdeniz Adasında Yeni Bir Tür Bulundu: Kedi-Tilki

Akdeniz’deki Korsika adasında nadir ve gizemli bir vahşi hayvan keşfedildi. “Kedi-tilki” diye tanımlanan bu hayvan yerliler tarafından ghjattu volpe olarak biliniyor.

Akdeniz’deki Korsika adasında nadir ve gizemli bir vahşi hayvan keşfedildi. “Kedi-tilki” diye tanımlanan bu hayvan yerliler tarafından ghjattu volpe olarak biliniyor. Korsika folkloründe yarı efsanevi olan hayvanın, keçilere ve koyunlara saldırdığına inanılıyor.

Bilim insanları son 10 yıldır bu vahşi hayvanın izini sürüyordu. Sonunda, Fransa’nın ulusal avcılık ve vahşi yaşam ofisiyle (ONCFS) çalışan bir ekip, bu hayvanın yeni bir tür olduğuna inandıklarını açıkladı.

SEI 73614311

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ofisin çevre teknisyeni Pierre Benedetti AFP’ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Bunun bilinen ama bilimsel olarak tanımlanmayan vahşi bir tür olduğuna inanıyoruz. Çünkü gece avlanan ve hiç görünmeyen bir hayvan.

Türün kedi tilki diye adlandırılmasının nedeni ise rengi ve çizgileri. Renkli ve kalın kürklü yaban kedisi, siyah çizgili pençeleri ve siyah halkalı kuyruğa sahip. Kalın kürkünün kene ve pirelere karşı koruma sağladığı düşünülüyor.

Ev kedilerinden çok daha büyük olan hayvanın boyu 90 santimetreyi buluyor. Geniş kulaklara ve büyük köpek dişlerine sahip kedinin bıyıkları ise ev kedilerinden kısa.

PRC 69711634

Bölgede görülen 16 kedinin 12’sini yakalayan araştırmacılar, hızlı bir incelemeden sonra kedileri serbest bıraktı.

Benedetti konuyla ilgili, “DNA analizi türün Avrupalı ​​yaban kedisi, Felis silvestris silvestristen farklı olduğunu gösterdi. Afrika orman kedisi Felis silvestris lybicaya yakın. Ama kesin kimliğini belirleme çalışmaları sürüyor” dedi.

AFP’ye konuşan ONCFS saha araştırmacısı Carlu-Antone Cecchini ise, bu hayvanların Korsika’nın uzak bir bölgesinde yaşadığını, orada kartallardan korunmak için gerekli bitki örtüsünü bulabildiğini söyledi.

SEI 73614399

Cecchini sözlerine şöyle devam etti:

Kedi tilkiler, köy mitolojisinin bir parçası. Köylüler nesilden nesile onların keçi ve koyunları nasıl avladığını anlattı.

akdeniz adasi kedi tilki

Hayvanların beslenme ve üreme alışkanlıklarını henüz keşfedemeyen ekip, kedi tilkilerin yeni bir tür olarak tanınmasını ve koruma altına alınmasını umuyor.

Kaynak: www.independentturkish.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğa Dostu Deterjan Kadınlara Gelir Olacaköç

Doğa Dostu Deterjan Kadınlara Gelir Olacak

papillon adult

Papillon Köpek Cinsi Ve Özellikleri