in

AK Partili Arifiye Belediyesi’nden Hayvan Hakları Skandalı: Yavru Köpekleri Annelerinden Kopardılar, Karga Tulumba Toplayıp Barınağa Götürdüler

Sakarya’nın Arifiye ilçesinde AK Partili Belediye, vicdanları sızlatan bir toplama olayına imza attı. Belediye ekipleri, yaklaşık 2 aylık civarında olan yavru köpekleri doğal yaşam alanlarından ve annelerinden kopardı. Hiç acımadan karga tulumba toplayıp barınağa götürdü. Toplamaya yardım eden Arifiyeli yaşlı bir adamın yavru bir köpeği üstüne basarak yakalamasını ve acı acı inlemesine aldırış etmeden basmaya devam etmesini cep telefonu ile kaydeden genç bir kız da bu zalimlikten payına düşeni aldı ve yaşlı adamın saldırısına uğradı. Yaşlı adam ve belediye ekipleri, kameradan korktukları kadar Allah’tan korkmadılar, yavru köpekleri annelerinden ve doğal yaşam alanlarından kopardılar.

Hayvanlara yönelik şiddete her gün bir yenisi eklenirken, hayvanlara karşı işlenen suçların ceza kanunu kapsamına  alınmasına ilişkin kanun yıllardır çıkmıyor. Her fırsatta İslam Dini’nin söylemleri ile ön planda olan 18 yıllık AK Parti iktidarı dönemin de “Allah’ın sessiz kullarını” insanın şiddetinden koruyacak olan bu kanun çıkmadı ve hala mecliste beklerken, hayvan hakları ihlallerinde belediyeler ilk sırayı aldılar.

Sakarya’nın Arifiye ilçesinde yavru sokak köpeklerini barınağa götürmek için bölgeye giden belediye çalışanlarına gözyaşları içinde ‘Yavrularını annelerinden’ ayırmayın diyen genç kız, aldığı cevap ve tepkilerle şoka uğradı.

ARİFİYE BELEDİYESİ EKİPLERİ YAVRULARI TEK TEK ANNELERİNDEN AYIRIP TOPLADI

Arifiye ilçesinde iki gün önce meydana gelen olayda, mahalleye yavru sokak köpeklerini barınağa götürmek için gelen belediye ekipleri, yavruları tek tek annelerinden ayırarak toplamaya başladı. Belediye çalışanlarına gözyaşları içinde “Yavrularını annelerinden ayırmayın” diyen genç kız o anları kayıt altına aldı. Görevlilere yardım etmek isteyen mahalle sakini ise kaçmaya çalışan bir yavrunun üzerine basarak yakalamaya çalıştı. O anları gözyaşları içinde ağlayarak cep telefonuyla kayda alan genç kız, adama yalvarırcasına, “Basma günah” diyerek engel olmaya çalıştı.

 

BELEDİYE EKİBİ VE MAHALE SAKİNLERİ KAMERADAN KORKTUKLARI KADAR ALLAH’TAN KORKMADILAR

Genç kızın tepkisine aldırış etmeden yakalanan yavru köpekler, belediye ekiplerince karga tulumba araca yüklenerek barınağa götürüldü. Kızın işkence anlarını kayıt altına aldığını gören görevli ise “Bizi çekiyor, bak bu bize sıkıntı olur, ben bu şartlar altında çalışamam” diyerek arkadaşını uyardı. Tek isteği yavru köpeklerin annesinden ayrılamaması olan genç kız, aynı mahallede oturan ve amca dediği vatandaş tarafından tehdit edilerek saldırıya uğradı,  tokat yedi.

Yaşanan tartışma mahallelinin ayırmasıyla son bulurken anbean kayıt altına alınan skandal olayın görüntülerinde, mahalle sakinin yavru köpeğin üstüne basması, çalışanların ise köpekleri karga tulumba arca yüklemeleri ve köpeğin üzerine basan mahalle sakinin gözü yaşlı genç kıza saldırması yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tedavisi Tamamlanan 3 Yirtici Kus Dogaya Salindi OC

Tedavisi Tamamlanan 3 Yırtıcı Kuş Doğaya Salındı

Ankara Buyuksehir Belediyesi Dilsiz Kalan Sokak Kopegi Killinin Sorumlulugunu Ustlendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Dilsiz Kalan Sokak Köpeği Kıllı’nın Sorumluluğunu Üstlendi