in

Ajda Pekkan Teker Teker Saydı ve İsyan Etti: Size Boyun Eğmeyeceğiz!

Ünlü şarkıcı Ajda Pekkan Instagram hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla hayvanların yaşam haklarına saygı duymayan ve sokaktaki canlara canice davrananları eleştirerek onlara karşı yapılan kötülüklere asla sessiz kalınmayacağını söyledi.

5199 sayılı Hayvan Hakları Yasası maalesef hayvanlara acımasızca yapılan şiddeti önlemeye yetmiyor! Çünkü hayvanları öldürmek şuç değil ‘kabahat’ olarak geçiyor… 5199 sayılı hayvan hakları yasası kabahatler kanunda bulunduğu için hayvanlara şiddet uygulayan öldüren kişiler sadece para cezası alıyor. Bu suçu işleyenler çoğu zaman hakim karşısına bile çıkmıyor. Eğer öldürülen hayvan sahipli ise mala zarar vermekten hakim karşısına çıkabiliyor. Ancak bu mahkemelerden hapis cezası kararı çıksa da bu cezalar para cezasına çevriliyor. Hayvan hakkı savunucuları hayvanları koruma kanunun kabahatler kanundan çıkarılıp ceza kanuna alınmasını talep ediyor.

Ajda Pekkan ve Kedisi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yasaların yetersiz olması tek başına bir sebep olmasa da, maalesef ülkemizde hayvanların yaşam haklarına saygı duymayan kişi ya da kişiler bazen canice eylemlerle onların canına kastediyor ya da işkenceye maruz bırakabiliyor.
Ünlü şarkıcı Ajda Pekkan da kişisel Instagram hesabı üzerinden bu canilere karşı vatandaşların seslerini yükseltmesi gerektiğini anlatan bir paylaşımla o cani zihniyete adeta isyan etti.
Ajda Pekkan’ın Paylaştığı O mesaj:
“Zehirlediniz ceza almadınız, kaldırıp yere attınız ceza almadınız, boynuna ip bağlayıp sallandırdınız ceza almadınız, arabaya bağlayıp sürüklediniz yine ceza almadınız, bacaklarını kesip ormana attınız yine ceza almadınız, onlara bakanlarla kavga ettiniz mamalarını kaldırdınız su kaplarını attınız onların yaşam alanlarına bina diktiniz o binalardan ev aldınız burada köpek var diye şikayet ettiniz, çocuklarınızı sokağa saldınız onları taşladı sonra köpekler saldırınca onları suçlu ilan edip yine şikayet ettiniz onlar dilsiz evet ama biz onların dili olmaya yemin etmiş bir grup insanız ve size boyun eğmeyeceğiz.”b97ef13f da45 4d62 a3e4 8fbc5be1277f

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iftarlık yemeğini sokak kedileri ile paylaşöç

İftarlık Yemeğini Sokak Kedileri ile Paylaşan Polis Memuru

Köylüler Tarafından Yavru Sansar Koruma Altına Alındı öç

Köylüler Tarafından Yavru Sansar, Koruma Altına Alındı