in

Ailesinden Koparılan Tospik Öldü, Paşa Barınakta Yaşam Savaşı Veriyor

Yasaklı ırk yasası nedeniyle yüzlerce hayvan ailelerinden koparılıp barınakta ölümü bekliyor. Konya’da kendilerini çok seven aileleri ile yaşayan Paşa ve Tospik de şikayet yüzünden ailelerinden koparıldı. Tospik barınakta hayatını kaybetti, Paşa ise ölüm ile burun buruna geldi.

Yasaklı ırk olduğu gerekçesi ile bir aile daha köpeklerinden koparıldı. Yasaklı ırk olduğu gerekçesi ile barınağa hapsedilen Tospik ve Paşa yasaklı olmayan Amerikan Staff  ırkı köpekler. Ancak ırk tepiti kinologlar tarafından değil veteriner hekimler tarafından yapıldığı için bu iki hayvan da barınağa hapsedildi. Yasaklı ırk tanımının kalkması için mücadele eden hayvan hakkı savunucuları bir de yasaklı ırk olmadığı halde barınağa hapsedilen hayvanlar için mücadele ediyor.

140831111 1325656891126100 8800764743118915628 n

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ailesinden koparılıp barınağa hapsedilen Tospik barınağa hapsedildikten 1 ay sonra hayatını kaybetti. Paşa ise kilosunun yarısına düştü ve bir parmağını barınakta kaybetti. Hayvan hakkı savunucuları göz göre göre ölümü bekleyen Paşa’nın ailesine kavuşması için görüşmelere devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cizrede Bir Kedi Mermer Paletler Arasinda Mahsur Kaldi

Cizre’de Bir Kedi Mermer Paletler Arasında Mahsur Kaldı

muge anli

Müge Anlı İsyan Etti: Hayvan Hakları Yasasını Çıkarmak için Neyi Bekliyorsunuz?