in

Ailelerinden Yadigar Kalan Sokak Kedileri için Isı Yalıtımlı Ev Yaptırdılar

Artvin’de oturan Nermin ve Metin Albayrak çifti, sokak hayvanları için verdiği mücadeleyle örnek oluyor. Çift, soğuktan korunaklı ısı yalıtımlı yaptırdığı özel kulübelerde sokak kedilerini bakıma aldı. Albayrak çifti, ayrıca kedilere bakma koşulu ile evlerini de bir aileye ücretsiz tahsis etti.

Artvin Belediye Meclis üyesi Nermin Albayrak ve esnaf eşi Metin Albayrak, kentte sokak hayvanlarının bakımı için verdiği mücadele hayvanseverler başta olmak üzere birçok kişi tarafından takdir topluyor. Albayrak çifti, anne ve babasından yadigâr kalan kedilerin sayısının her geçen gün artması üzerine evlerinin bahçesinde özel kulübe yapmaya karar verdi. Bunun üzerine kolları sıvayan çift, evleri önündeki bahçede kulübe inşa etti. Çift ayrıca, kentin bulunduğu coğrafi ve mevsimsel koşulları da göz önünde bulundurarak, kulübenin etrafına ısı yalıtımı da yaptırdı. Sayıları 30’u bulan kedilerin için ayrı bölmeler bulunan kulübenin içi de halı ve minderle dizayn edildi. Albayrak çifti, son günlerde bölgede yaşanan soğuk hava nedeniyle de kedilerin üşümemesi için kulübeye ısıtıcı dahi yerleştirdi.

Ailelerinden Yadigar Kalan Sokak Kedileri için Isı Yalıtımlı Ev Yaptırdılar

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kedilerin barınması için her şeyi düşünen ve bahçelerini tamamen kedilere ayıran Albayrak çifti, bunlarla da yetinmeyerek kedilerine bakma koşulu ile evlerini ise bir aileye ücretsiz tahsis etti. Eve kira vermeyen aile fertleri bakıcılık yaparken, kedilere de her gün mamalarını veririp, haftanın belli günleri ise temizliğini yapıyor. Diğer sokak kedilerin de gelerek karnını doyurduğu özel kulübede yer alan minder ve halılar ise her hafta yıkanarak arındırılıyor.

artvinli cift kediler icin isi yalitimli ozel ev yaptirip bakici tuttu 403537 1

Hayvan sevgisi anne ve babasında yadigâr kaldığını belirten Nermin Albayrak, şöyle devam etti:

Onlar ölünce, bahçeli evimiz boş kaldı. Kedilerimize biz bakmak zorunda kaldık. Bu kez doğurmaya başlayınca kalabalık oldular. Bizde evin bahçesinde kedi kulübesi yaptık. Kulübelerin içinde bölümler var hepsinin ayrı ayrı yerleri, yatakları var. Isıtıcıları var, soğuk havalarda çalıştırıyoruz bu sayede üşümüyorlar. Dışarıdan gelen sokak kedileri de oluyor. Kalmak isteyen olursa kalıyor, istemeyen yemeğini yiyip gidiyor.”

Ailelerinden Yadigar Kalan Sokak Kedileri için Isı Yalıtımlı Ev Yaptırdılar

 

Kedilerin kaldığı kulübeyi ev ortamı şeklinde dizayn ettiklerini ifade eden Albayrak, şöyle konuştu:

“Buradaki kedilerin hepsinin ayrı ayrı isimleri var; boncuk, tarcın, zeytin, prenses, portakal, pamuk gibi çağırdığımız zaman geliyorlar. Ev hayatına alıştıkları için, bizde bahçedeki kulübelerini ev ortamı gibi dizayn ettik, her hafta bütün örtüler yıkanıyor, çamaşır suyu ile dezenfekte ediliyor, mama kapları yıkanıyor bu sayede daha hijyenli bir ortamda kalmış oluyorlar.”

Ailelerinden Yadigar Kalan Sokak Kedileri için Isı Yalıtımlı Ev Yaptırdılar

Kedilerle yaşamak ve birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını kaydeden Metin Albayrak ise şöyle dedi:

“Hayvanları çok seviyoruz. Burada bunlarla mutluyum, huzurluyum. Her gün akşam saatlerinde gelip mamalarını veririm. Kedilerin kulübeleri özel. Çünkü özel hayvanlar. Soğuk ve sıcaktan korunmaları için de ısı yalıtımlı mantolama sitemi ile dış cephesini kapladık. Biz sokak hayvanlarına zevkle bakıyoruz. İnsanlara sokak hayvanları için evlerinde kalan artık yemek ve bir kapla su koymalarını rica ediyoruz. Sokakta kalan hayvanlara sevgi gösterilmesini istiyoruz. Her şey sevgiden geçtiğine inanıyoruz.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Babasını Kedi Sahiplenmeye İkna Etmek için İlginç Bir Yöntem Seçen Küçük Kızöç

Babasını Kedi Sahiplenmeye İkna Etmek için İlginç Bir Yöntem Seçen Küçük Kız

53milyondolarlikkokainleyakalanankaplumbaga

Vücuduna Bağlı 53 Milyon Dolarlık Kokain ile Bulunan Deniz Kaplumbağası Kurtarıldı