in

AHBAP Üyeleri, Kuşlar için Ağaçlara Yem Astı

Tokat’ta, şarkıcı Haluk Levent’in kurucusu olduğu Anadolu Halk ve Barış Platformu’nun (AHBAP) il temsilciği üyeleri, kuşlar için rulo yem hazırlayarak, parklardaki ağaçlara astı

AHBAP Tokat temsilciği üyesi üniversite öğrencileri, farkındalık oluşturmak amacıyla kentte bulunan parklarda kuşlar için yem çalışması başlattı.

AHBAP Üyeleri Kuşlar için Ağaçlara Yem Astı 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Şehitler Parkı’nda buluşan bir grup üniversite öğrencisi, ilk olarak yanlarında getirdikleri kaptaki pekmez ve yem karışımını kağıt ruloların üzerine uyguladı. Bir süre kurumaya bırakılan kuş yemi ruloları, parktaki ağaçlara asıldı.

AHBAP Üyeleri Kuşlar için Ağaçlara Yem Astı 2

AHBAP Tokat İl Temsilcisi Zehra Uluköse (20), ”Sokak ahbaplarımız için kış ayları geliyor. Parkımız da şu an tadilatta; onlarla yemek olanağı sağlamak, hem farkındalık hem de sokak ahbaplarımızı beslemek için karar aldık. Kış ayı geldiği için aç kalmasınlar, diye kuşlar için bir şey yapalım fikri ortaya çıktı. Ardından da çalışmalarımı yürütüp sponsor desteği ile çalışmamızı başardık. Rulo, pekmez ve kuş yemi temin ettik. Bunları bulamaç haline getirdik ve ağaçlarımıza astık. Bu konuda Tokat halkı bize güzel tepkiler verdi. Yardım etmeye çalışanlar oldu. Onlar da çok sevindiler. Tokat’ta böyle şeyleri gördükleri için ve bizlere katkı vereceklerini söylediler” dedi.

AHBAP Üyeleri Kuşlar için Ağaçlara Yem Astı 4

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kulağını ve Ayaklarını Kestikleri Kedi Cesedini Parka Attılaröç

Kulağını ve Ayaklarını Kestikleri Kedi Cesedini Parka Attılar

Barış Arduç Yedikule Hayvan Barınağını Ziyaret Ettiöç

Barış Arduç Yedikule Hayvan Barınağı’nı Ziyaret Etti