in

Ağzı Bağlı Halde Ölüme Bırakıldı

Erzincan’da ağzı iple bağlanmış halde bir köpek bulundu. Ne kadar süredir o halde aç ve susuz kaldığı bilinmeyen köpeği Erzincan Belediyesi Hayvan Barınağı tedavi etti.
erzincanköpek-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Erzincan’da bir köpek ağzı lastik iple bağlanmış şekilde bulundu. Köpeğin, ağzını iple bağlayan ‘insan’ yüzünden kaç saattir aç ve susuz kaldığı bilinmezken hızlı bir şekilde tedaviye başlandı. Erzincan Belediyesi Hayvan Barınağı, köpeğin tedavisine başlandığını bildirirken, “Bunu yapan vicdansızın akıbetini Allah’a bırakıyoruz” dedi ve yapılan vahşetten dolayı köpeğin zor nefes aldığını belirtti.

Hayvanlara İşkence Suç Olacak mı?

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Hayvanları Koruma Kanunu’ndaki bazı fiillerin kabahat kapsamından çıkarılarak suç kapsamına alınacağını ve hapis cezası getirileceğini belirterek, “Meclise sunacağımız yeni kanun tasarısının taslağı hazır. Kanunu bu yıl içerisinde Meclisten hızlı bir şekilde geçirmeyi hedefliyoruz” derken hayvanlara yapılan işkence hızla artıyor.

Geçtiğimiz günlerde CHP Milletvekili Zeynep Altıok da 33 maddeden oluşan ve hayvanlara işkence-eziyet-tecavüz edenlere ve öldürenlere karşı hapis cezası verilmesini öngören yasa teklifini TBMM Başkanlığı’na sunmuştu.

Kaynak: T 24

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

denizliçekici ajanimo2

Aracına Sıkışan Kedi için Çekici Çağırdı

mudurnuköpek

Dursun Ailesiyle Beraber Yaşayan Elmas 12 Yıl Sonra Yediz Doğurdu