in

Ağrı’da “Kedi Evi Projesi” adı Altında Kedileri Kafeslere Kapattılar!

AĞRI’nın Doğubayazıt Belediyesi’nce anaokullarının bahçelerine kurulan kedi evleri, etrafı kafeslerle çevirilerek çocuklara hayvan sevgisi öğretilmeye çalışıldı!

Ağrı’nın Doğubayazıt Belediyesi, sokak kedilerinin yuvaya kavuşabilmesi ve çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla “kedi evleri” adı altında hayata hayat geçirdiği proje tepki çekti. Kedi evleri adlı projede tel kafeslere kapatılan kediler ile çocuklara hayvan sevgisi aşılanmaya çalışıldı! Sözde sokak kedilerinin barınma ve beslenme sorunlarını ortadan kaldırmayı amaçlayan proje kapsamında tel kafeslere kapatılan kediler önce pilot okul olarak seçilen Nuh’un Gemisi ve Zirve anaokulları bahçelerine kuruldu.

agri telorgulerdekedievleri 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Proje kapsamında ilçedeki anaokullarını dolaşan Doğubayazıt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de öğrencilere hayvan hakları ve sevgisiyle ilgili eğitici ve eğlenceli seminerler vermeye başladı. Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Ulaş Akhan, bu projeyle sevgiyle büyüyen bir nesil yetiştirmeyi amaçladıklarını anlattı. Ancak evlerin etrafına konulan tel kafesler nedeniyle kedilerin kafesler içine tıkılması ve çocuklar ile arasında tel örgüler olması  tepki çekti.

agri telorgulerdekedievleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedilidovmefikirleri

Birbirinden Yaratıcı Kedili Dövme Fikirleri

Yakaladığı Yavru Köpeği Defalarca Yere Fırlatarak Öldürdü

Yakaladığı Yavru Köpeği Defalarca Yere Fırlatarak Öldürdü!