in

Ağaca Bağlanan Köpek Ölüme Terk Edildi!

Bodrum’da dere yatağında bir köpek ağaca bağlanarak ölüme terke edildi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir köpek ağaca bağlanmış ve açlıktan ölmek üzereyken müzik öğretmeni Pınar Kurtoğlu tarafından kurtarıldı. Bodrum’da özel bir okulda müzik öğretmenliği yapan Pınar Kurtoğlu, geçen 22 Ocak’ta öğlen saatlerinde Ortakent-Yahşi Mahallesi kırsalında köpeği ile yürüyüşe çıktı. Mahallenin ortasından geçerek, denize dökülen derenin kenarında yürüyüş yaparken köpeği, koku alarak tepki verdi. Bunun üzerine dere yatağına bakan Kurtoğlu, ağaca zincirlenerek ölüme terk edilmiş bitkin halde bir köpek olduğunu görünce şoke oldu.

bodrum-agaca-baglanan-kopek-3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Açlıktan ölmek üzere olan ve uzun süre bağlı olduğu yerde hareketsiz şekilde oturup, yatmak zorunda kaldığı için kalçasında yaralar oluşan Macar Vizsla cinsi av köpeğini zincirini çözerek kurtaran Kurtoğlu, veteriner Kliniği’ne götürdü.  Zavallı hayvan, veteriner hekim Zeynel Yüce ve Mahmut Çelik tarafından tedaviye alındı.

bodrum-agaca-baglanan-kopek-2

Veteriner Zeynel Yücel, köpeğin kendilerine getirildiğinde çok kötü bir durumda olduğunu belirterek, “Uzun süre aç kalmış. Derin yaraları var. Açık yara tedavisine başladık. Beslenmesine önem verdik. Büyük bir travma yaşamış. Ancak, çok zeki bir hayvan. En az iki ay misafirimiz olarak burada tedavi görecek. Daha sonra ise kendisini sahiplendireceğiz. Bu tür hayvanlar sahipsiz olmaz. Macar Vizsla cinsi, beş yaşında, erkek, iyi bir cins av köpeğine niye böyle bir şey yaptılar anlam veremedik” dedi.

bodrum-agaca-baglanan-kopek-1

Köpeği kurtaran Pınar Kurtoğlu ise “Bunu yapan insan olamaz. Bu hayvanı bu hale gelene kadar nasıl olur da kimse göremez ya da gereken müdahaleyi yapmaz? Bu bir insanlık ayıbıdır. İlk bulduğumuzda verdiğimiz mamayı ağlaya ağlaya yedi. Yaşadıklarına rağmen gözlerinin içi hala gülen bir hayvan. Birkaç gün daha bulunmasa belki de ölecekti. Tedavisinin ardından sahiplenen olmazsa belki de ben bakımını üstleneceğim” diye konuştu.

58875264cbbf341d40326b4d

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cığfelaketikurtarılanyavruköpekler 10

Çığ Felaketinden 4 Gün Sonra Yavru Köpeklerin Mucizevi Kurtuluşu

ömür gedik bu filmi protessto ediyorum

Ömür Gedik: Bu Filmi Boykot Ediyorum