in

Afyonkarahisar’da Köpeği Otomobile Bağlayan Sürücü Yakalandı

Afyonkarahisar’da otomobilin dikiz aynasına iple bağladığı köpeği şehirlerarası yolda götüren sürücü bulundu.

Geçen cuma Afyonkarahisar’da bir araca iple bağlanan köpeğin trafikte kilometrelerce işkence edildiği görüntüler hayvanseverleri isyan ettirmişti. Yorgunluktan bitkin düşen köpeğe yapılan zulme sessiz kalmayan hayvanseverler harekete geçmiş ve suç duyurusunda bulunmuştu. İhbar üzerine Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü ekipleri bölgeye giderek inceleme yapmıştı. Köpek ve köpeğin bağlandığı aracın bölgeden ayrılmış olması üzerine ihbarcının verdiği plaka araştırılmaya başlanmıştı.

afyon-arabaya-baglanan-kopek-ceza

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Afyonkarahisar Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, söz konusu araç sürücüsünün bulunarak cezalandırıldığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

İlimizde günlük olarak yayımlanan yerel gazeteler, internet siteleri ve sosyal medya hesaplarında ‘Hayvana eziyete büyük tepki’ başlığı ile yayımlanan haber ve görüntülerle ilgili olarak gerekli işlemler yapılmıştır. Söz konusu habere konu olan olayla ilgili gerekli inceleme yapılmış, olayın gerçekleşmesine sebep olan ve aracı kullanan kişiye Orman ve Su İşleri Bakanlığı 5’inci Bölge Müdürlüğü’nce Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14’üncü maddesi çerçevesinde ‘hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak’ suçundan dolayı aynı kanunun 28’inci maddesi gereğince 526 TL idari para cezası verilmiştir. Görüntü ve fotoğraflarda yer alan köpek söz konusu kişiden alınarak Afyonkarahisar Belediyesi Geçici Bakımevi’ne teslim edilmiştir.”

 

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Afyonkarahisar’da Arabaya Bağladığı Köpeğe Kilometrelerce İşkence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dicleonn

Sokak Hayvanlarını Besleyen Öğretim Üyesi, İkinci Kez Uyarı Aldı

Suya düşen köpek dondu ö.ç

Göle Düşen Köpek Donarak Öldü