in

Afyonkarahisar’da Arabaya Bağladığı Köpeğe Kilometrelerce İşkence

Afyonkarahisar’da köpeği kullandığı aracın aynasına iple bağlayıp trafikte kilometrelerce ilerleyen şahıs pes dedirtti…

Afyonkarahisar’da bir araca iple bağlanan köpeğin trafikte kilometrelerce işkence edildiği görüntüler isyan ettirdi. Yorgunluktan bitkin düşen köpeğe yapılan zulme sessiz kalmayan hayvanseverler harekete geçti, suç duyurusunda bulundu.

Afyonkarahisar-Konya karayolunun, Konya Köprülü kavşağı mevkinde meydana gelen olayda bir şahıs kullandığı 03 RA 756 plakalı otomobilin sağ yan aynasına bağladığı köpekle trafikte ilerlediğini gören bir vatandaş olayı cep telefonu ile çekti.

afyonkarahisarda-bir-sahis-kopegi-kullandigi-otomobilin-aynasina-001

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Cep telefonu kameralarına yansıyan görüntülerde, 4’lü sinyallerini yakan kırmızı renkli bir otomobilin yaklaşık 20 kilometre hızla, aracın sağ dikiz aynasına iple bağlanan köpeğin ise aracın hızına yetişmeye çalıştığı görülüyor.

Görüntüyü çeken vatandaş yaklaşık 15 saniye olayı çektikten sonra öndeki aracın yanına yaklaşarak “Beyefendi hiç hoş değil, hem de hiç” diye sesleniyor. Köpeği aracına bağlayarak koşturan vatandaş ise “Bir yerden bulduk eve götürüyoruz, arabaya koyamadık ısırıyor” diyerek kendisini savunmaya çalışıyor. Bu sırada araç ile birlikte koşan köpeğin kilometrelerce kat etmesinden dolayı hayli yorulduğu da gözleniyor.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Olayın duyulmasının ardından harekete geçen ve şahıs hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirten Sokak Hayvanlarını Koruma, Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği (SOHAYKO) Başkanı Yasin Yılmaz, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğüne fotoğraf ve görüntünün e-mail ile gönderdiklerini ifade ederek, sürücüsünün bulunup gerekli işlemin yapılmasını istedi.

 

“GÖRÜNTÜLERİNİ İZLEDİĞİMİZ BU OLAY KANIMIZI DONDURDU”

Yılmaz, “Afyonkarahisar-Konya karayolu üzerinde meydana gelen bu olay kanımızı dondurdu. Yılmaz videoyu izlediğimizde köpeğe işkence yapan şahısın bir siyasi partinin de sembolünü yapması manidardır. Videodaki köpeğin çektiği acıyı hepimiz görüyoruz, bu kişi her ne kadar ‘yolda bulduk ısırıyor’ diyorsa da bu inandırıcı değildir. Bu insanın beslediği başka hayvanlar varsa o hayvanların da hayatları tehlikededir ve bununda tespit edilmesi gerekmektedir. Kanunlar açıktır, bu kişinin bu günden sonra başka hayvanlara zarar vermemesi için hayvan beslemesi yasaklanmalıdır. Bu eylemi, bu kadar vahşice gerçekleştiren birinin ileride başka canlara ve insanlara da zarar verebileceği yapılan araştırmalarla sabittir. Görüntüler üzerine Afyonkarahisar Valiliğine, İl Emniyet Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Afyonkarahisar V. Bölge Müdürlüğü’ne gerekli şikayetlerde bulunduk. Vali Aziz Yıldırım’ın devreye girmesi ve vereceği talimat ile umarız en kısa zamanda bu şahıs yakalanır” diye konuştu.
Polis ekiplerinin olay ile ilgili çalışmaları sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trabzondagölettemahsurkalankuğu 15

Trabzon’da Belediye İşçisi, Buz Tutan Göletten Kuğuları Kurtardı

bütünhayvanlarsolcudursendeoışığıgöremedim

Sokak Köpeğiyle Konuşan Genç: “Bütün Hayvanlar Solcudur, Sende O Işığı Göremedim Ben”