in

Afrika Filleri’nin Nesli Tehlikede

3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü‘nde BM (Birleşmiş Milletler) tarafından yayınlanan yeni veriler fil nüfusunda yüzde 60 azalma olduğunu gösterdi.

filler-ajanimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

BM (Birleşmiş Milletler) tarafından yayınlanan raporda, 2015 yılında en az 20 bin filin öldürüldüğü bildirildi. Nesli Tehlikede Olan Türlerin Ticaretine İlişkin Konvensiyon’un (CITES) Genel Sekreteri John Scanlon, verilere göre özellikle orta ve batı Afrika‘da kaçak fil avcılığının hala yüksek düzeyde olduğunun altını çizdi.

Scanlon, buna rağmen bazı iyi gelişmeler olduğunun da altını çizdi. Kenya‘da kaçak avcılık eğiliminin azaldığını söyleyerek, fil ölümlerinin yüzde 75 seviyesinde olduğu 2011 yılı bu konuda zirve yapmıştı dedi.

Dünya Yaban Hayatı Günü Kutlandı

Dünya Yaban Hayatı Günü, gezegenimizin sahip olduğu yabani bitki ve hayvan türlerine dikkat çekmek ve koruma çabaları hakkında farkındalık yaratmak için bu yıl ikinci kez kutlandı. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, yaban hayatının özgün değerleri ve etrafında örülü yaşam ağının sürdürülebilir kalkınmaya ve insanların refahına sağladığı katkıya dikkat çekmek için 2014 yılında 3 Mart’ı Dünya Yaban Hayatı Günü ilan etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yasadisi hayvan ajanimo 1 1

Yasadışı Hayvan Ticareti Facebook’u Ele Geçirdi

ay kaplan aslan ajanimo1

Onların Dostluğu Bir Başka