in

Adliye Bahçesindeki Kediler Zabıt Katibine Emanet

Gaziantep Adliyesinde zabıt katibi olarak görev yapan Muazzez Kalemcioğlu, adliye bahçesindeki kedileri her gün besliyor.

Zabıt katibi Muazzez Kalemcioğlu korona virüs salgını sürecinde restoranların kapalı olması ve soğuk kış günleri nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan kedilerin barınma ve beslenmeleri için mücadele ediyor. Muazzez Kalemcioğlu her ay kendi bütçesinden ve arkadaşlarının desteğiyle oluşturduğu mama kumbarasında biriken paralarla 4-5 torba mama alarak sokak kedilerini besliyor.

AW238600 04

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sabah saatlerinde sokak hayvanları için hazırladığı mamaları arabasıyla getiren Kalemcioğlu’nu arabadan indiğinde adliye bahçesinde bekleyen kediler karşılıyor. Yanında getirdiği mamalarla yaklaşık 30’a yakın kediyle ilgilenerek besleyen Kalemcioğlu, daha sonra mesaisine başlıyor. Mesai çıkışında adliye ve cezaevi bahçesinde Kalemcioğlu’nun etrafından ayrılmayan kediler ona arabaya kadar eşlik ediyor. Kalemcioğlu ayrıca evine giderken besleme noktaları oluşturarak çevredeki sokak köpeklerinin de beslenmesini sağlıyor.
Kalemcioğlu, “Bu pandemi sürecinde hayvanlar zor durumda. Restoranlar kapalı olduğu için daha çok mamaya ve suya ihtiyaçları oluyor. Özellikle kış günlerinde kar yağdığında bir kedi 6 saat, köpek ise 12 saat aç kaldığında maalesef ölüyorlar, kışın sokak hayvanlarının mama tüketimi iki kat artmakta ve daha çok desteğe ihtiyacımız olmakta, herkesi bu konuda elinden geldiğince destek vermeye davet ediyorum” dedi.

Kış mevsiminin sokak hayvanları için daha zorlu şartlarda geçtiğini hatırlatan Kalemcioğlu, “Gönüllü arkadaşlarımızla yağmurdan etkilenmesinler diye kuru ve kapalı alan oluşturarak sularını, mamalarını eksik etmemeye çalışıyoruz. İş yerimden ve arkadaş çevremden destek olan herkese teşekkür ediyorum. Herkesin duyarlı olmasını istiyorum. İnsanlar, kapılarının önüne bir kap su bir kap mama bıraksalar seviniriz. Onların da yaşamaya hakkı var, aç kalmalarına gönlüm razı olmuyor, severek her gün üşenmeden onları besliyorum” ifadelerini kullandı.
Kalemcioğlu ayrıca kendisine destek olan birkaç arkadaşıyla mama yanında yaralı, hasta hayvanların ilaçlarını, aşılarını ve veteriner masraflarını da karşıladığını anlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cat Belediyesi ekipleri sokak hayvanlari icin ilcenin belirli noktalarina yaban hayati icin ise dogaya yem ekmek ve mama birakti.

Erzurum’da Yaban Hayata Destek Seferberliği Başlatıldı

Veteriner Fakultesi Doktora Ogrencisine TUBITAKtan 45 Bin TLlik Destek

Veteriner Fakültesi Doktora Öğrencisine TÜBİTAK’tan 45 Bin TL’lik Destek