in

Adana’da Tepki Çeken Görüntüler: At Arabasını 2 Metrelik Su Kanalında Sürdüler

ADANA’da su kanalında at arabası görüntüleri sosyal medyada günün konusu oldu. Hayvanseverler görüntülere tepki gösteririken, Belediye’de sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

ADANA’da iki kişinin üzerlerinde bulunduğu at arabasıyla su kanalında ilerlediği görüntülerin yer aldığı video, sosyal medyada günün konusu oldu. Hayvanseverler görüntülere tepki gösterirken, bir hayvanının canının bu şekilde tehlikeye atılmasının doğru olmadığı belirtildi.

adana sukanalındaatarabası

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Adana’da su kanalında, yaklaşık 2 metrelik suda at arabasıyla ilerleyen 2 kişiyi fark eden çevre sakinleri, hemen cep telefonlarına sarıldı. Gördükleri manzara karşısında şoke olan çevre sakinleri, o anları cep telefonunun kamerasıyla kayda aldı.  Sosyal medyada yayınlanan görüntüler, çok sayıda kişi tarafından paylaşıldı.

adana sukanalındaatarabası 2

Hayvanseverler Tepki Gösterdi

Görüntülerin binlerce kişiye ulaşması üzerine hayvanseverler ve hayvan hakları savunucuları tepkilerini gösterirken, böyle bir görüntünün kabul edilemeyeceği ve bir eğlence malzemesi olarak görülemeyeceği belirtilerek, suç duyurusunda bulunacaklarını söylediler.

adana-sukanalındaatarabası

Adana Büyükşehir Belediyesi’de twitter hesabından bir açıklama yaparak şunları söyledi:
Aylar öncesinde başkanımız Hüseyin Sözlü bir ilke imza atarak at arabalarını yasaklamıştı. Fakat bunun sadece karayolunda yasak olduğunu zanneden çılgın Adanalılar var, onlara sesleniyoruz, KANALDA DA YASAK!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aracın Motor Bölümüne Sıkışan Oğlak 1 Gün Sonra Kurtarıldıöç

Aracın Motor Bölümüne Sıkışan Oğlak 1 Gün Sonra Kurtarıldı

ulker ogretmen sokak hayvanlarina sahip cikti

Evinde 20 Kedi Besleyen Ülker Öğretmen, Mardin’in Sokak Hayvanlarına da Sahip Çıktı