in

Adana’da Sokak Hayvanları Unutulmadı

Adana’da sivil toplum kuruluşları ve gönüllüler bir araya gelerek sokak hayvanları için sahaya çıktılar.

adana-sokak-hayvan-3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sahipsiz sokak hayvanlarının beslenmesi ve tedavileri için bir araya gelen hayvansever STK ve gönüllüler, Adana’nın pek çok bölgesinde besleme yaptı.

Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) ve Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) başkanları ve üyelerinin katıldığı etkinlik çerçevesinde bir araya gelen hayvanseverler, kentin birçok noktasında beslemelere başladı. Yapılan beslemelerin düzenli hale getirileceği bildirildi. Büyükşehir ve Çukurova Belediyesi’nin desteklediği etkinlikte, hayvanseverler artık her cumartesi ve pazar günleri sokak hayvanlarına yardım edecek.

adana-sokak-hayvan-2

KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım, hayvanseverlerin ve derneklerin birlikte çalışma kararı almasının sokak hayvanları adına çok önemli bir adım olduğunu ve bu tür kolektif çalışmaların yurt genelinde yaygınlaşması için çaba harcayacaklarını belirtti. Büyükşehir ve Çukurova Belediyesi’nin, çalışmalara kuru mama ve araç desteği verdiğini kaydeden Yıldırım, “Hayvan hakları mücadelesine destek veren ve hassasiyet gösteren belediyelerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan kitap

Hayvan Haklarının Siyasal Kuramı: ZOOPOLIS

one cıkan uveyik

Üveyik Kuşları “Nesli Tükenme Riski Yüksek” Olarak Belirlendi