in ,

Adana’da Ölüme Terk Edilen 300 Civciv Medyaya Yansıdı, Yürütme Talımat Verdi Atanan Memurlar Harekete Geçti!

Adana’da kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından göl kenarına terk edilen yaklaşık 300 civciv medyaya yansıdı. Hükümet yetkilileri talimat verdi,devlete hizmet etmek üzere atanan memurlar harekete geçti.

Bu ülkede bebeğini, köpeğini, kedisini, atını, eşeğini, eşini, çoluğunu çocuğunu, ailesini terk edeni gördük de civcivini terk edeni ilk kez görüyoruz. Adana’da kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, sokakta yaşayan evsiz kedi köpeği dağ başına atıp ceza almayan  yerel yönetimlerle atını eşeğini dağ başına terk edip yine ceza almayan kişileri rol model aldı, 300 civcivi  dağ başına terketti. Olay Adana’da medydana geldi. Medyaya yansıyınca yetkililerden hemen açıklama geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “bu canları dağ başına terk edenler insanlıktan nasibini almamış” sözleriyle kamuoyuna ekiplerin harekete geçtiği bilgisini verdi.

Adanada Olume Terk Edilen 300 Civciv Ekipler Tarafindan Toplandi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Adana Belediye’sine İhbar Edilmiş Belediye İlgilenmemiş

Adana’da balıkçılık yapan Recep Yılmaz, Çarşamba günü akşam saatlerinde merkez Çukurova ilçesine bağlı Kurttepe Mahallesi‘nde Seyhan Baraj Gölü çevresine geldi. Yılmaz, burada yaklaşık 300 civcivin terk edilmiş halde bırakıldığını gördü. Yılmaz, durumu hemen Adana Büyükşehir Belediyesi‘ne bildirdi ancak Recep Yılmaz, herhangi bir kimsenin kendisine yardımcı olmadığını söyledi. Sokakta yaşayan evsiz kedi köpeği dağ başına ata ata durumu normalleştiren yerel yönetim çalışanları, civcivlerin zaten atılması gereken yerde olduğunu düşünüp balıkçı Recep Yılmaz’ın neden yardım istediğini anlamamış da olabilirler.

Ömer Çelik: “Bu Canları Ölüme Terkedenler, İnsanlıktan Nasibi Almamışlar”

Adanada Olume Terk Edilen 300 Civciv Medyaya Yansidi Yurutme Talimat Verdi Atanan Memurlar Harekete Gecti 5 ajanimo. Omer Celik
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “bu canları dağ başına terk edenler insanlıktan nasibini almamış.”

Sabah saatlerinde tekrar göl çevresine gelen balıkçı, civcivlerin bazılarının hayatını kaybettiğini, bazılarının da birbirlerini yiyerek hayatta kaldığını gördü. Hemen yem ve su ile hayvanları beslemeye başlayan balıkçı, durumu tekrar yetkililere bildirdi. Olayın medyada haber olması üzerineyse AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, konuyla ilgili açıklama yayınladı. Çelik, açıklamasında, “Bu civcivleri, bu küçük canları ölüme terk edenler insanlıktan nasibini almamış. Küçük canları kurtarmak için hemen harekete geçtik. Yetkili arkadaşlarımız küçük canları kurtarmak için çalışıyor” dedi. Çukurova İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri civcivleri topladı.

Tekin: “Bu İşi Yapanların Vicdanla Bağları Yok”

İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin ise gazetecilere yaptığı açıklamada, “İstenmeyen bir olay ama bu işi yapanların vicdanla çok bir bağlarının olmadığı ortada. Biz haber alır almaz ekiplerimizle geldik. Civcivlerin su ihtiyacı, yemlemesi yapıldı. Buradan güvenli bir ortama götürülecek. Karantinaya alınacak ve karantina süresi sonunda eğer bir sahibi çıkmazsa bu civcivleri biz çiftçimize sahiplendirip bakımını üstlenmesini sağlayacağız. Böylece civcivlerin yaşaması yönünde elimizden geleni yapacağız. Birkaç civciv sıcaktan ve susuzluktan hayatını kaybetmişti. O civcivleri de laboratuvara gönderiyoruz. Onların da tahlillerini yaptırıp önlemleri alacağız” diye konuştu.

Adanada Olume Terk Edilen 300 Civciv Medyaya Yansidi Yurutme Talimat Verdi Atanan Memurlar Harekete Gecti 4 ajanimo. Mehmet Ali Tekin
İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin ise civcivlerin karantinaya alınacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayagina Tel Takilan Yavru Leylegin Imdadina Itfaiye Ekipleri Yetisti

Yaşam Hakkına Saygılı Vatandaşlar Aradı,Bursa İtfaiyesi 20 Metre Yüksekteki Yavru Leyleği, Ayağına Dolanan Poşetten Kurtardı

Yasam Hakkina Saygili 112 Saglik Ekibi Yolda Bulduklari Yarali Guvercini Tedavi Etti

‘Sağlık Çalışanı Kalbi’ Yolda Gördüğü Yaralı Güvercini Ambulansa Aldı