in

Adana’da Bir Asker Tarafından Şiddete Uğrayan Köpek ‘Gülşah’ Yeni Ailesine Kavuşmayı Bekliyor

7 ay önce Adana’da bir Jandarma komutanı tarafından şiddete uğrayan köpek ‘Gülşah’ı hatırlıyor musunuz? Gülşah 7 aydır koruma altındaydı ve artık yeni ailesine kavuşmaya hazır.

Aylar önce hepimizin kalbini dağlayan dayak görüntüleri düşmüştü sosyal medyaya. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde bir köpek amansızca tekme tokat dövülüyordu. O ise yine de sevdirmeye çalışıyordu kendini. Teslimiyeti, dayağa rağmen sahibi gördüğü insana kendini sevdirme çabası herkesi mahvetmişti. İşte o köpek, bugünkü adıyla Gülşah, o zamandan beri Yaşam Hakkına Saygı Derneği(YHS) himayesinde.

Adanada Bir Asker Tarafından Şiddete Uğrayan Köpek Gülşah Yeni Ailesine Kavuşmayı Bekliyor 4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

O zaman görüntülerden haberdar olan Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av. Gülşah Görür, hemen harekete geçmiş. Adana’nın 50 km dışındaki olay mahalline gidip Gülşah’ı dayak yediği yerden almış, sorumluların ceza almasını sağlamış. Görür, aynı zamanda da Yaşam Hakkına Saygı Derneği Gönüllü Avukatı ve üyesi. Köpek Gülşah’ı, Yaşam Hakkına Saygı Derneği(YHS) himayesine, İstanbul’a yollamış.

Köpek Gülşah’ı İstanbul’da YHS Başkanı Özgün Öztürk karşılamış. “Öylesine çekingen ve korkmuştu ki… Başına şimdi neler geleceğini düşünüyor gibiydi.” diyor. “YHS olarak vizyonumuz; tüm canlıların acı çekmeme hakkına sahip olduğu bir dünya için çalışmak. Bu uzun soluklu ve hiç bitmeyecek mücadele yolculuğunu en iyi tanımlayan slogandır bizim için: Yaşam Hakkına Saygı. Bu uğurda da elimizden geleni yapıyoruz” diye ekliyor.

Adanada Bir Asker Tarafından Şiddete Uğrayan Köpek Gülşah Yeni Ailesine Kavuşmayı Bekliyor 5

Gülşah hemen YHS dernek bünyesinde, pamuklara sarılıp bakılmaya başlamış. Yaşadığı travmaları unutturmak için çırpınırken Gülşah onlara bir de küçük sürpriz, hatta sürprizler yapmış. Geldiğinde hamile olduğu, kısırlaştırmak için  toparlanmasını bekleyen dernek üyelerine de sürpriz olmuş. Gülşah, üç bebeğiyle olmuş 4 kişilik aile. Onları da büyütmüşler. İki kardeşi ayırmadan aynı aileye, üçüncüyü de yine onlarla arkadaş bir aileye vermişler.

Adanada Bir Asker Tarafından Şiddete Uğrayan Köpek Gülşah Yeni Ailesine Kavuşmayı Bekliyor 6

Bebekleri ailelerinde hızla büyüyor. Sıra Gülşah’ta. Aylardır YHS himayesinde. Kısırlaşmış da. Artık tüm travmalarını aşmış, insan yanından ayrılmak istemeyen, müthiş oyuncu ve sosyal bir kız o. Ona da harika bir aile arıyorlar. Tercihen de bir golden retriever köpeği daha olan bir aileye. Ya da önceden benzer bir evladı olup kaybetmiş bir aile istiyorlar. Ona #AdanalıGülşah diye hashtag açmışlar. Ama o artık İstanbullu. Bu yüzden de İstanbul içi aile arıyorlar.

Gülşah’ın insanı olmak istiyorsanız, yasamhakkinasaygi instagram sayfasına mesaj atarak başvurabilirsiniz.

Eski Jandarma Karakol Komutanının Şiddet Uyguladığı Köpek Koruma Altına Alındı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soğukta Donmak Üzere Bulduğu Köpeği Kalp Masajı ile Hayata Döndürdüöç

Soğukta Donmak Üzere Bulduğu Köpeği Kalp Masajı ile Hayata Döndürdü

Köpeği Ezen Belediye Çalışanı İşten Atıldıöç

Köpeği Ezen Belediye Çalışanı İşten Atıldı