in ,

Adana’da 300 Civciv Dağ Başına Ölüme Terkedildi

Adana’da kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından göl kenarına yaklaşık 300 civciv bırakılarak, civcivler ölüme terk edildi.

Balıkçı Recep Yılmaz, çarşamba günü akşam saatlerinde merkez Çukurova ilçesine bağlı Kurttepe Mahallesi’nde Seyhan Baraj Gölü çevresine geldi. Yılmaz, burada yaklaşık 300 civcivin terk edilmiş halde bırakıldığını gördü.

Adanada 300 Civciv Olume Terkedildi 1 ajanimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Adana’da kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından göl kenarına yaklaşık 300 civciv bırakılarak, civcivler ölüme terk edildi.

Yılmaz, durumu hemen Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bildirdi ancak iddiaya göre, herhangi bir kimsenin kendisine yardımcı olmadığını söyledi. Sabah saatlerinde tekrar göl çevresine gelen balıkçı, civcivlerin bazılarının öldüğünü, bazılarının da birbirlerini yiyerek hayatta kaldığını gördü. Hemen yem ve su ile hayvanları beslemeye başlayan balıkçı, durumu tekrar yetkililere bildirdi.

Adanada 300 Civciv Olume Terkedildi 2 ajanimo
Balıkçı Recep Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayvanlar için üzgün olduğunu, faillerin bir an önce bulunmasını istediğini söyledi.

Olayın medyada haber olması üzerineyse AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, konuyla ilgili açıklama yayınladı. Çelik, açıklamasında, “Bu civcivleri, bu küçük canları ölüme terk edenler insanlıktan nasibini almamış. Küçük canları kurtarmak için hemen harekete geçtik. Yetkili arkadaşlarımız küçük canları kurtarmak için çalışıyor” dedi. Çukurova İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri civcivleri toplamak için harekete geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yasam Hakkina Saygili 112 Saglik Ekibi Yolda Bulduklari Yarali Guvercini Tedavi Etti

‘Sağlık Çalışanı Kalbi’ Yolda Gördüğü Yaralı Güvercini Ambulansa Aldı

Karsta Batakliga Saplanan Inegi Yasam Hakkina Saygili Vatandaslar Kurtardi 1

Kars’ta Çamura Saplanan İneği Vatandaşlar Kendi İmkanlarıyla Kurtardı