in ,

Adana Veteriner Hekimleri Odası Uyardı : Tedavi Ettiğimiz Yangın Mağduru Hayvanların Fotoğrafını Paylaşıp Bağış Toplayanlara Karşı Dikkatli Olun!

Adana Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Nihat Köse, yaralı hayvan fotoğrafı paylaşıp bağış talebinde bulunanlara halkın kanmamasını istedi. Köse: – “Fotoğrafını paylaştıkları yaralı hayvanlar Kozan bölgesindeki serbest veteriner hekim arkadaşlarımızın müdahale ettikleri hayvanlar.

Adana Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Nihat Köse, bölgedeki orman yangınlarında ücretsiz bir şekilde sağlık hizmeti götürmeye devam edeceklerini belirterek, ilaç ve veteriner hekim sayısı bakımından bu sorumluluğu kaldırabilecek güçte olduklarını dile getirdi. Nihat Köse, orman yangınlarından etkilenen hayvanların fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşıp, tedavileri için bağış kampanyası başlatan kişilerin alenen dolandırıcı olduğunu belirterek, vatandaşlara kanmamaları uyarısında bulundu. Köse, Adana’nın 4 ilçesinde 6 noktada çıkan orman yangınlarının daha ilk gününde ‘acil müdahale timleri’ oluşturduklarını, veteriner hekimlerin bütün tedavileri ve ilaç desteğini ücretsiz karşıladığını söyledi.

Adana Veteriner Hekimleri Odasindan Yangin Firsatcilarina Karsi Uyari 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bizim Tedavi Ettiğimi Hayvanların Fotoğrafıyla Para Topluyorlar!

Orman yangınlarından etkilenen hayvanların fotoğraflarını paylaşıp bağış kampanyası başlatan dolandırıcılara karşı vatandaşları uyaran Köse, “Acil müdahale timlerimizin telefonlarını sosyal medyada paylaştık ve yangından etkilenen mahalle veya köylerdeki muhtarlara da dağıttık. Belirli aralıklarla da bölgede yer alıyoruz. Sosyal medyada bazı fırsatçılar ‘Veteriner hekimler ücretsiz tedaviyi kabul etmiyor’ diyerek yaralı hayvan fotoğrafları paylaşmak suretiyle para toplama kampanyası başlatmış. Aldığımız duyumlara göre ciddi meblağlar elde etmişler. Fotoğrafını paylaştıkları yaralı hayvanlar da Kozan bölgesindeki serbest veteriner hekim arkadaşlarımızın müdahale ettikleri hayvanlar. Vatandaşlarımız bu dolandırıcılara kesinlikle kanmasınlar. Yetkililere duyurumuzu ihbar kabul edip suç duyurusunda bulunmaları çağrısı yapıyorum. Halkımızın bu acılarını istismar etmek alçaklıktır” dedi.

Dort Bir Yanimiz Yanarken Masum Canlari Kurtaran Kahramanlar6
Adana Veteriner Hekimleri Odasi Uyardi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

van kedisi

Bakanlıktan Kangal ve Van Kedisi’ne Yurt Dışına Çıkış İzni

Duzcede Bakima Alinan 5 Yavru Tilki 4 Ay Sonra Dogaya Birakildi

Düzce’de Bakıma Alınan 5 Yavru Tilki 4 Ay Sonra Doğaya Bırakıldı