in

Adana Barosu, Adliye Çevresindeki Kedilerin Zehirlenmesiyle İlgili Suç Duyurusunda Bulundu

ADANA Barosu Başkanı Veli Küçük, adliye çalışanları tarafından adliye çevresinde beslenen 1 anne ve 5 yavru kedinin zehirlenerek öldürüldüğünü iddia ederek, faillerin bulunup cezalandırılması için Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Kedilerin zehirlenerek öldürülmesine ilişkin basın açıklaması yapan Baro Başkanı Veli Küçük, adliye arkasında vatandaşların, avukatların ve adliye çalışanlarının beslediği sahipsiz bir anne kedinin Kurban Bayramı öncesinde, 5 yavrunun ise birkaç gün önce zehirlenerek öldürüldüğünü kaydetti. Faillerin bulunarak cezalandırılması için baroya bağlı Hayvan Hakları Komisyonu’yla birlikte Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını belirten Küçük, “Şu an taslağı hazırlanarak TBMM’ye sunulan hayvan hakları yasa tasarısının derhal meclisin gündemine gelip hayvanlara karşı bu tür şiddetin vahşetin cezasının belirlenmesini istiyoruz. Hele hele sahipsiz hayvan adı altında düzenlemelerle çok basit para cezalarıyla bu olayların geçiştirilmesinin önüne geçilmesi ve daha ciddi caydırıcı hapis cezalarıyla bu tür olayların, vahşetlerin önüne geçilmesi noktasında Adana barosu olarak hassasiyetimizi ortaya koyuyoruz” dedi.

1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı?na sunulan suç duyurusunda, zehirleme olayını daha önce kedilerden rahatsız olduğunu belirten esnaflardan kimliği belirsiz kişilerce gerçekleştirilmiş olabileceğine vurgu yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tek Varlığı Kedisi Olan 95 Yaşındaki Semra Teyze Hayatını Kaybettiöç

Tek Varlığı Kedisi Olan 95 Yaşındaki Semra Teyze Hayatını Kaybetti

kumruyasemsiyelikoruma 3

İzmir’in Güzel İnsanları, Trafik Işıklarına Yuva Yapan Kumruyu Sıcak Havadan Şemsiye ile Korudu