in

Adalet Köpeği Darp Eden Hukukçu Açıklama Yaptı: ‘HayKonfed’in İddiaları Asılsız’

İzmir’de bir hukukçu tarafından dövülen Adalet köpeğin hamile olduğu ortaya çıktı. Köpeği darp eden hukukçu yaptığı açıklama ile kendisini savundu.

İzmir‘in Menderes ilçesi Yoncaköy mevkiinde bir hukukçu tarafından darp edilen Adalet köepeğin tedavisi devam ediyor. İlk müdahalesinin ardından farklı bir klinikte tedavisi devam eden Adalet köpeğin hamile olduğpu ortaya çıktı 1 yavrusunu düşük yapan köopeğin diğer yavrusunun da yaşama olasılığının düşük oldupu öğrenildi. Aldığı darbe sonucu görme kaybını yitirdiği söylenen Adalet köpeğin, bir gözünün gördüğü diğer gözünün ise tadavi sonrası düzelebileceği açıklandı.

53361196 2168730736677429 7260233633649131520 n

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

Adalet köpeğin tedavisi devam ederken, köpeği darp eden hukukçu bir açıklama yaptı. Köpeğin kendisine saldırdığını  kendini koruma amaçlı köpeğe vurduğunu söyleyen E.U HayKonfed‘i suçladı.

53706644 2169448319939004 7825672825561153536 n

İşte E.U’nun açıklaması:

“Öncelikle, 26.02.2019 tarihinde meydana gelen talihsiz olay nedeni ile son derece üzgün olduğumu belirtmek isterim. 78 yaşındayım. Ben de yaklaşık 9 Yıldır puanter cinsinde dişi bir köpek beslemekteyim. Daha evvel de yıllarca dalmaçyalı erkek bir köpek besledim. Olay tarihinde Yoncaköy’ de yürüyüşteydim. Hava ise oldukça soğuk ve hava kararmak üzereydi.Yolda yürürken bir sokak köpeği beni öldürecekmiş gibi boğazıma doğru saldırdı. O bölgede bu köpekleri besleyen bayana köpeklerin çok kötü bir şekilde saldırdıklarını belirtim. Ancak, kendisi onların herhangi bir şey yapmayacağını söyledi. Bunun hemen akabinde birden fazla köpek peşimden benim üzerime doğru geldiler, önce yüksek sesle bağırarak kendilerini uzaklaştırmaya çalıştım, uzaklaşınca hızlıca yürüyerek yolumu değiştirdim. Hemen akabinde köşe başına geldiğimde Sivas Kangal cinsi iki köpek üzerime doğru havlayarak parçalayacakmış gibi saldırıya geçtiler. Daha evvel de köpek saldırısına uğramıştım. Bahsettiğim köpeklerden biri büyük bir hışımla üzerime atladı, bende kendimi korumak amacı ile elime geçirdiğim sopa ile kendisine yalnızca bir kez vurmak zorunda kaldım. Diğer köpek ise biraz geride kaldı. Olayın şoku ile olay yerinden uzaklaştım. Daha sonra köpeğe bakmak için arabamla geri geldiğimde olayın olduğu yerde köpeğin olmadığını gördüm. Soruşturduğumda ise, köpeğin onu besleyen bayan tarafından kliniğe götürüldüğünü öğrendim. Tabi ki son derece üzgünüm. Olay sonrasında eşim ile birlikte köpeğin durumunu halen yakından takip ediyoruz.

Haykonfed tarafından ise olay sonrası sosyal medyada; “ Yoncaköy’ de köpeği öldüresiye döven hukukçunun vahşet görüntüleri kamera kayıtlarından tespit edildi, köpeğe defalarca vurdu, kör ve sağır olmasına sebebiyet verdi” iddiası ile son derece asılsız bir video ve yazı paylaşılmıştır. Yapılan bu paylaşımdan yola çıkılarak hakkımda yazılı ve görsel hiçbir gerçeklik payı olmayan haberlere yer verilmiştir. Köpeğin sağır ve kör olduğu da yine Haykonfed tarafından idia edilmiştir. Köpeğin sağlık durumunu ben ve ailem yakından takip ettik. Hatta köpeğin tedavi masraflarının karşılanmasını ve yavruları sahiplenmeyi köpeği besleyen bayana teklif ettik. Ancak bu teklifimiz kabul görmediği gibi köpeğin tedavi masraflarının ilk götürüldüğü klinik tarafından karşılandığını öğrendik. Köpeğin sadece sağ gözünde görmede zayıflık olduğunu ve ayrıca sağır da olmadığı köpeğin en son tedavisinin yapıldığı kliniğin instagram sayfasında paylaşılmıştır. Köpeğin durumunu yakinen takip ettiğini iddia eden Haykonfed kurumu ise, bu bilgilere ilk çıkardıkları haber ile çelişki oluşturduğu sebebiyle olacak ki ne web sitelerinde ne de sosyal medya hesaplarında an itibariyle yer vermiş değildir.

Haykonfed yetkileri hakkında yapmış oldukları bu asılsız haber nedeni ile halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek ve iftira suçundan dolayı suç duyurusunda bulunmak için gerekli tüm hazırlıkları yaptık.
Videoyu herkes gibi ben ve avukatlarım izledik, her şeyden evvel ben ne yaşadığımı biliyorum. Maalesef köpeğe kendimi savunmak için bir kez vurmak zorunda kaldım. Yapılan açıklama takipçileri gerçek dışı beyanlar ile kandırmaktan ve şahsıma yönelik suç işlenmesine sebep olmaktan başka bir şey değildir. Kamera kayıtları açıktır. Ancak maalesef kamuoyuyla görüntünün özellikle yavaşlatılmış hali paylaşıldığından, köpeklerin bana doğru koşmakta oldukları sizlerden gizlenmiş ve gerçeğe aykırı olarak adı geçen kurum tarafından sansasyon yaratmak adına son derece kötü niyetli davranılarak, hukukçu kimliğim de bilhassa vurgulanmak suretiyle köpeğe defalarca vurduğum hakaretvari kelimeler ile iddia edilmiştir. Nitekim, adı geçen kurumun reklam ve ön plana çıkma gayesi ile geçmişte de bu tarz eylem ve isnatlarda bulunduğu da bir takım STK ile kamu kuruluşları ve kamuoyunun bir kesimi tarafından da açıkça bilinmektedir.
Belirtmek gerekir ki, Yoncaköy’ de başıboş onlarca sokak köpeğin olması nedeni ile daha evvel de bir çok haber yapılmıştır. Hakkımda yapılmış asılsız iddiaların hiçbirisi kesinlikle kabul etmediğimi açıklamak gerekmektedir.

Bir hukukçu olarak sizlere şunu söyleyebilirim ki, kesin bir delil olmadan hiç kimse hakkında asılsız iddialarda ve iftiralarda bulunulmamalıdır. Zira aksi suç teşkil etmektedir. 
Tüm bu açıklamalarım dışında, hakkımda hakaret içerikli yorum yapan tüm şahıslar hakkında da ayrıca suç duyurusunda bulunulacaktır.”

Bir Hukukçu Tarafından Dövülerek Gözlerini Kaybeden ‘Adalet’ Köpek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABDde Bir keçi Onursal Belediye Başkanı Seçildimö.

ABD’de Bir keçi, Onursal Belediye Başkanı Seçildi

700 Yıllık Ağaçları Arıları Kovmak için Yaktılaröç

700 Yıllık Ağaçları Arıları Kovmak için Yaktılar