in

Adalarda ‘Nostaljik Fayton İşkencesi’ Atları Öldürmeye Devam Ediyor

Adalarda yıllardır devam eden fayton işkencesi bitmek bilmiyor. Ağır yaşam koşulları, bakımsızlık ve güneşin altındaki saatlerde süren ‘Nostaljik’ işkence geçtiğimiz gün bir atın daha ölümüne yol açtı.

Seçimler öncesi ‘Adalarda Faytonlar Kaldırılıyor’ kandırmacası ile hayvanseverlerin tepkisi bir nebze dindirilmiş, bu sefer atların çektiği işkence bitecek diye sevindirmişti! Seçimler sonrası ise hayvanlar ve hayvan hakları adına verilen tüm sözler unutuldu ve masun canlar kaderlerine terk edildi. Ve geçtiğimiz gün Büyükada’da bir at daha ‘Nostaljik Fayton İşkencesi’nde hayatını kaybetti.

adalarfaytoniskencesi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Büyükada’da meydana gelen olayda faytona sürülen bir at daha yere yığılarak can verdi! Yıllardır süren fayton zulmü bir atın canına daha mal oldu…! 058 plakalı faytonda sürülen at geçtiğimiz cuma günü bir anda yere yığılarak hayatını kaybetti. O anları görüntüleyen vatandaşlar ise duruma tepki gösterirken, gözleri açık bir şekilde hayata gözlerini yuman atın üzerine beyaz bir örtü örttüler.

adalarfaytoniskencesi 2

SEÇİM ÖNCESİ SİYASİLERİN GÖSTERMELİK HAYVANSEVERLİĞİ!

Seçimler öncesi basında “faytonlar kaldırılıyor” haberleri yer almıştı. Daha önce de basında pek çok kez bu haberler çıkmış, ancak hiçbir somut adım atılmamıştı. Benzer haberlere sık sık maruz kalan hayvanseverler seçim öncesi açıklanan bu karar bir seçim vaadi olarak mı kalacak, yoksa uygulamaya konacak mı merak ediyordu. Faytonların kaldırılıp, yerine elektrikli minibüslerin koyulacağı ilk adanın Kınalıada olarak açıklanması ise kafa karışıklığına yol açtı. Çünkü Kınalıada’da atlı fayton kullanılmıyordu!

adalarfaytoniskencesi

Sonuç olarak seçim öncesi vaadler bir toz bulutu gibi uçup giderken, olan yine Adalar’da zor şartlar altında faytonlara koşulan ve keyif uğruna işkenceye maruz kalan atlara oldu ve olmaya devam ediyor.

Hükümet ‘Tam Karar Vermemiş’: Adalar’daki Atların Durumu Seçim Sonrasına Kaldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

minibusmotorunagirenkedi

Minibüs Motorunda 50 Kilometrelik Mucizevi Yolculuk

susayankopegeeliylesuicirdi

15 Temmuz Anma Programında Vekilden Örnek Davranış