in

Adalarda Atların Dramı Sürüyor: Bir At Daha Fayton İşkencesinde Hayatını Kaybetti

Adalarda faytonlarda kullanılan atların yaşadığı zulüm, hayvanseverlerin yoğun tepkisine neden olmaya devam ediyor. Dün Büyükada’da bir at faytonlarda yaşadığı işkenceye dayanamayarak hayatını kaybetti.

Büyükada’da gün boyu çalıştırılan atlardan biri daha sıcağa ve açlığa dayanamayarak hayatını kaybetti. Yaşanan olaya vatandaşlar isyan ederken, faytoncular yine görüntü almak isteyen vatandaşlara saldırdı. Seçimler öncesi elektrikli fayton sözü verilen adalarda ise, atlı faytonların kaldırılıp kaldırılmayacağı ise merak ediliyor.

image2 16 9 1530086037

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

FAYTONLARDA İŞKENCEYE MARUZ KALAN ATLAR, AÇ VE SUSUZ BIRAKILIYOR

Adalar’da faytonlara bağlanan ve gün boyu aç susuz çalıştırılan atların çilesi bitmek bilmiyor. Önceki yıllarda birçok atın kavurucu sıcaklara ve bakımsızlığa dayanamayarak ölmesi vatandaşları ayağa kaldırmıştı. Yetkililer tarafından atlı faytonların kaldırılacağı açıklansa da dün Büyükada’da bir at daha hayatını kaybetti.

buyukada at muhabir

BAYRAM AREFESİNDE 209 AT KARANTİNAYA RAĞMEN ADAYA SOKULMUŞTU…

İnsanlara da bulaşabilen ruam hastalığı nedeniyle 2018 Ekim ayına kadar karantina ilan edilen Adalar’a 14 Haziran’da yasadışı yollarla faytonlarda kullanılmak üzere 209 at sokulmuştu. Hayvanseverlerin tepkilerine faytoncular saldırı ile cevap vermiş, polis havaya ateş açarak olayları durdurmuştu.

ek fotograflar faytoncular hayvanseverlere saldirdi polis havaya ates acti 6539 dhaphoto2

ADALAR RUAM HASTALIĞI SEBEBİYLE KARANTİNA ALTINDAYDI!

2017 yılında, Adalar’da Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından atlarda görülen, insanlara da bulaşabilen ruam hastalığı nedeniyle karantina ilan edildi. Ekim ayında adalarda bulunan 1.148 at üzerinde inceleme yapılmış. Atlardan 18’inin ruam hastalığına yakalandığı belirlenmişti. Ruam hastalığı hayvanlardan insanlara da bulaşabiliyor.

adalarfaytonlarkalkıyor

SEÇİM ÖNCESİ SİYASİLERİN GÖSTERMELİK HAYVANSEVERLİĞİ!

Seçim öncesi basında yine “faytonlar kaldırılıyor” haberleri yer aldı. Daha önce de basında pek çok kez bu haberler çıkmış ancak hiçbir somut adım atılmamıştı. Benzer haberlere sık sık maruz kalan hayvanseverler seçim öncesi açıklanan bu karar bir seçim vaadi olarak mı kalacak, yoksa uygulamaya konacak mı merak ediyor. Faytonların kaldırılıp, yerine elektrikli minibüslerin koyulacağı ilk adanın Kınalıada olarak açıklanması ise kafa karışıklığına yol açtı. Çünkü Kınalıada’da atlı fayton kullanılmıyor.

Sonuç olarak seçim öncesi vaadler bir toz bulutu gibi uçup giderken, olan yine Adalar’da zor şartlar altında faytonlara koşulan ve keyif uğruna işkenceye maruz kalan atlara oldu…

 

Yorum

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trabzon’da Her Okula Barınaktan Bir Köpeköç

Trabzon’da Her Okula Barınaktan Bir Köpek

Akdenizi En Çok Türkiye Kirletiyoröç

Akdeniz’i En Çok Türkiye Kirletiyor