in ,

Adalar Meclisinden ‘Jiletli Tel ‘Kararı

Adalar Belediye Meclisi geçtiğimiz günlerde, jiletli tel konusunun görüşülmesi için tüm Meclis üyelerinin katılımıyla yeniden toplandı.

Gündem maddeleri olan kesin hesap ve jiletli tel konularının görüşülmesi için Adalar Belediye Meclisi toplandı. Belediye Başkanı Erdem Gül, “Meclis tabii ki hür iradesiyle kararını verecektir. Bütçesi kabul edilen, faaliyeti kabul edilen bir belediyede kesin hesabın reddi bizim meclisimiz açısından istenmeyen yasal sonuçlar doğurabilir. Çünkü Belediye Meclisi halka hesap verecek bir mercidir. Dolayısıyla Meclisimiz yasada sıkıntılı bir konuda ısrar etmemelidir.” açıklamasında bulundu.

Adalar Meclisinden Karar Jiletli Tel Uygulamasinin Yasaklanmasi Kabul Edildi1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kesin Hesap görüşmelerini ardından, tekrar gündeme alınan “Jiletli Tel” uygulamasının yasaklanması hakkındaki teklif oylamaya sunuldu. Oylamaya geçilmeden önce teklif hakkında görüş bildirmek isteyen Nesrin KARANFİL, teklife eklenmesini istediği maddeleri okudu. CHP Meclis Üyesi Nesrin KARANFİL’in ardından AKP grubu adına söz alan İsmail Hakkı DURMUŞ da “jiletli tel” teklifiyle ilgili görüşlerini dile getirdi. Görüşlerin dinlenmesinden sonra söz alan Başkan Yardımcısı Engin ÇELİK, “ Meclisin çalışma usulü bellidir. Meclise teklif gelir, teklif komisyona havale olur. Komisyonda siz görüşünüzü belirtirsiniz. Komisyonda siz bu görüşlerinizi belirttiniz de komisyon raporuna mı geçmedi? Teklifin şu şekilde güncellenerek oylanmasını istiyorum diyebilirdiniz. Hayır siz öyle yapmadınız. Zaten sizin probleminiz jiletli tel de değil, bütçe de değil. Sizin probleminiz yönetimden gelen her şeye “hayır” demek, bu güdümlü hareketinizi jiletli tele de yansıttınız, hayvan severlerden gelen baskı üzerine şimdi de geri adım atıyorsunuz. Bütün dava bu kadar basitti. Teşekkür ediyorum” dedi.

Adalar Meclisinden Karar Jiletli Tel Uygulamasinin Yasaklanmasi Kabul Edildi1 2
(temsili fotoğraf)

Çelik’in bu sözleri üzerine AKP Grubu adına İsmail Hakkı Durmuş “Bize bu ilçede seçmenlerimiz muhalefet görevi verdi. Biz de aklımızın yettiğince olumlu yönde muhalefetimizi yapıyoruz. Sizin az önce söylediğinize doğruya doğru dememiz lazım. Komisyona katılan arkadaşlarımdan Nesrin DERİŞ ve Nesrin DAYI KARANFİL bana bu meselenin komisyonda detaylı tartışılamadığını ilettiler yoksa tabi ki bunlar komisyonda konuşulmalı, ekler-eklemeler yapılmalı. O gün de niyetimiz jiletli tellerin kaldırılmasaydı bugün de o, sadece uygulamasının doğru olması adına katkılarda bulunmak istiyoruz.” dedi. Jiletli Tel uygulamasının yasaklanması hakkındaki teklif, Meclis Üyeleri tarafından tek tek oylandı. Teklifi, Belediye Başkanı Erdem GÜL (CHP), Engin ÇELİK (CHP), Haluk Salih DERMAN (CHP), Rıza ÇİFTÇİOĞLU (CHP) ve Metin ÖNAL (CHP) aynen kabul etti.  M.Dündar TIRAŞ (CHP), Nesrin KARANFİL (CHP), Fatma BUCAK (CHP), İsmail Hakkı DURMUŞ (AKP), Kemal TÜRKYILMAZ (AKP), Nesrin DERİŞ (AKP) ve Muzaffer YILDIRIM (DSP) ise teklifin ilerleyen tarihlerde tekrar görüşülerek geliştirilmesi şartıyla kabul oylarını kullandılar.

Kaynak: http://www.adalar.bel.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kirlangiclarin Otogarda Keyifleri Yerinde

Kırlangıçların Otogarda Keyifleri Yerinde

Kus Populasyonunun Yogun Oldugu Noktalara Ozel Tasarlanan Yuvalar Yerlestirildi

Kuş Popülasyonunun Yoğun Olduğu Noktalara Özel Tasarlanan Yuvalar Yerleştirildi