in

Adalar Belediyesi’nin Düzenlediği Çalıştayda Hayvan Hakkı Savunucuları ve Faytoncular Arasında Gerginlik Yaşandı

Büyükada’da düzenlen Adalar Ulaşım Çalıştayında hayvan hakkı savunucusu Mehtap Özer ile faytoncular arasında gerginlik yaşandı

İBB ve Adalar Belediyesi’nin düzenlediği  Adalar Ulaşım Çalıştayı bugün gerçekleşiyor. Birçok konu başlığının görüşüldüğü çalıştayda Hayvan Hakları ve Çevre konusu İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Murat Arslan  moderatörlüğünde konuşuldu.

adalar çalıştay

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çalıştayın açılış konuşmasını Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül yaptı. Adalarda en önemli sorundan başladıklarını ifade eden Gül, “Ben konuşmacı olarak takvim koymak istemem, bu takvim buraya katılan, konuya duyarlı herkesin kafasında bir şekilde vardır, zamanlamamız iyi, biz yönelik bir istilaya dönüşen yaz sezonunun yavaş yavaş bitmekte olduğu günlerde buna başlamış oluyoruz. Bu, bizim için iyi bir şey, bu yazı geçirmiş oluyoruz. Seneye yazı ve ondan sonraki seneleri daha iyi planlamak için ulaşım seçimi en doğru seçim” dedi.

“YAYA KÜLTÜRÜNÜN DAHA DA GENİŞLETİLMESİ İÇİN NE YAPABİLİRİZ”

Erdem Gül, Adalar’ın ulaşımda bazı istisnaları olduğunu belirterek, “Fayton meselesini de fiili durum haline gelmiş akülü araçlar meselesini de bisiklet yolunu da tartışmak zorundayız. Tartışacağız ve burada konuşacağız. Benim isteğim serbest mekanlarda konuştuğumuz bu konuları ve hemen hemen herkesin gitgide mutabık hale geldiği bu konuda birbirimizi karşı taraf olarak görmeden, konuyu farklı taraflarından ortak noktaya doğru çekerek bir adıma doğru gitmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

adalar çalıştay

Çalıştayda Gerginlik

Açılış oturumunun ardından verilen ara sırasında İstanbul Adaları Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği’nden Arif Çağlar, sahneye çıkarak bir konuşma yapmak istedi. Bu sırada salonda kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Arif Çağlar’ın “Adaların tek ulaşım aracı olan fayton konusu tartışma başıkları arasına alınmamıştır. İBB ve Adalar Belediyesi uzun yıllardır motorl araç hevesi içinde ve motursuz araç olan faytonlara düşmanlık içindedir.” sözleri salonda gergin anlar yaşanmasına nedne oldu. Çağlar’ın sözlerine tepki gösteren hayvan hakkı savuncusu Mehtap Özer ve faytoncular arasında tartışma yaşandı. Mehtap Özer’in “her şey çok güze olacak yeni bir başlangıç yapacağız” sözlerini siyasi içerikli bulan faytoncuların salonu terk etmesi ile gerginlik sona erdi.

 

 

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaralı Leylek SEDAŞ Ekipleri Tarafından Veteriner Hekime Yetiştirildiöç

Yaralı Leylek SEDAŞ Ekipleri Tarafından Veteriner Hekime Yetiştirildi

Sahile Göz Yuvaları Olmayan Gizemli Bir Kafatası Vurduç

Sahile Göz Yuvaları Olmayan Gizemli Bir Kafatası Vurdu