in ,

Adalar Belediyesi’nin Çöp Kamyonu Heybeliada Sakinlerinden Köpek Dingo’yu Ezdi

Heybeliada’da belediyenin çöp kamyonu yıllardan beri adada yaşayan Dingo’yu ezdi. Yaralanan Dingo’nun hayati tehlikesi devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Heybeliada’da Düzayak Sokak’ta, Adalar Belediyesi’ne ait çöp kamyonu, yıllardır o sokakta yaşayan Heybeliada sakinlerinden Dingo’yu ezdi (Kartal İskelesi’ne açılan sokaktaki munis köpek). Adalıların Bostancı’da bir veteriner kliniğine götürdüğü bir ayağı kırık, kafasındaki tüm deri sıyrık, kafatası ise görünür halde olan Dingo’nun hayati tehlikesi devam ediyor.

Adalar Belediyesinin Cop Kamyonu Heybeliada Sakinlerinden Kopek Dingoyu Yaraladi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Adalar’da faytonun kaldırılmasıyla birlikte ada sakini olan kediler, köpekler, kirpiler sürekli trafik kazası sonucunda yaralanıyor ya da hayatını kaybediyor. Ezilen köpeklerin ya da kedilerin bu üzücü durumlarına karşı hayvan hakları yasasının yetersiz olması hayvanseverler tarafından bazı soruların ortaya çıkmasına neden oluyor. “Belediye araçlarının ve özel araçların canlılara çarpmasının hiçbir açıklaması olamaz. Ezilen bir köpek değil, çocuk olsaydı belediye şoförü görevine devam ediyor olabilir miydi?” gibi soruları dile getiren Adaların Atları Platformu, “Dingo’nun tedavi masraflarının Adalar Belediyesi tarafından üstlenilmesini istiyoruz. Hayvanlara çarpan resmi görevliler hakkında işlem yapılmasını, bu insanların araç sürücülüğü görevinden alınmasını, bir daha adada araç sürmemesini istiyoruz. Tanımlı özel amaçlarla Adaya getirilen motorlu araçların 20 km hız sınırına kesinlikle uymasını, uymadığı tespit edilenlere yaptırım uygulanmasını istiyoruz. Resmi kurumlar artık kaza yapan görevlileri korumaktan vazgeçmeli. Dingo’ya çarpan, Adalar Belediyesi’nin bir aracı. Bu kazaları akülü araç kullanan kişiler de yapıyor. Kazaya karışan akülü araç sahiplerinin de caydırıcı ceza almasını istiyoruz.” yazılı ifadelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yozgatta Etkili Olan Selde Onlarca Hayvan Oldu

Yozgat’ta Etkili Olan Selde Onlarca Hayvan Öldü

Calinan Kopek Polis Ekipleri Tarafindan Insanina Kavusturuldu 2

Çalınan Köpek, Polis Ekipleri Tarafından İnsanına Kavuşturuldu