in

Açlıktan Ölmek Üzereyken Bulundu, Şimdi 11 Kiloluk Tombik Bir ‘Pati’

Bursa’da hemcinslerinden iki kat daha kilolu kediyi görenler gözlerine inanamıyor.

İzmir‘de üniversite okurken yolda ölmek üzere olan yavru bir kedi bulan Sena Akman, bu kediyi sahiplendi. Okul bitince Bursa’ya ailesinin yanına getirdiği kedinin üzerine o kadar titrediki, 6 yaşındaki kedi 11 kilo ağırlığa ulaştı. Normalinin iki katı kiloya ulaşan Pati isimli kediyi görenler aslan yavrusu sanıyor.

AW845514 02

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Akman ailesinin bir ferdi gibi olan sevimli kedinin 11 kilo olduğunu duyanlar, bu sevimli hayvanı görmeye eve geliyor. Kedinin dışarıda gezdiğini görenler ise “Bu hakikaten bir kedi mi” diye sormaktan kendilerini alamıyor. Kilolu olmasına rağmen hareketli bir yapıya sahip kedi, sevimliliğiyle herkesi kendine hayran bırakıyor.

AW845514 04
Kediyi İzmir’de üniversite okurken ölmek üzereyken bulduğunu söyleyen Sena Akman, “Yağmurlu bir günde İzmir’de yürürken bir ağacın altında ölmek üzere olan yavru bir kedi buldum, hemen alıp veterinere götürdüm.

AW845514 08

2 aylık özel bakımın ardından iyileşti. Daha sonra sahiplendim. Üniversite bitince Bursa’ya ailemin evine getirdim. Şu an 6 yaşında, ilk başlarda zayıftı, biz de zayıf diye çok iyi baktık. 14 kiloya ulaştı. Şu an 11 kilo. Dışarı çıkardığımda bu gerçek mi diye soruyorlar. Görenlere çok sevimli geliyor, herkes sevmek istiyor. Kedi normalinden 2 kat daha kilolu, o bizim ailemizin bir ferdi” dedi.

AW845514 06

Kilolu kediler her ne kadar sevimli gözükseler de obezite kediler için de tehlikeli bir hastalıktır.

Kedilerin Şişmanlamasına Göz Yummak Büyük Bir Hata

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mersinde Sokak Hayvanlar için Beslenme Durakları Yapıldı

Mersin’de Sokak Hayvanlar için Beslenme Durakları Yapıldı

Kırsala Terk Edilen Köpekler Açlıktan Hayatını Kaybettiöç

Kırsala Terk Edilen Köpekler Açlıktan Hayatını Kaybetti!