in

Açlık ve Bakımsızlıktan Bir Deri Bir Kemik Haldeki Köpeği Damızlık Olarak Kullanıyorlar!

Yasaların tehlikeli diye yasakladığı Dogo Arjantin ırkı bir köpeği devlet insan tehlikesinden koruyamıyor. İzmir’de Dogo Arjantin cinsi köpek bir deri bir kemik, perişan halde görüntülendi. Doğurtturularak üretim hayvanı olarak kullanılan köpek, hayvan hakkı savunucularının sosyal medya paylaşımı sonucunda kendisini sömüren kişi tarafından kaçırıldı.

En tehlikeli canlının insan olduğu bu kez İzmir’de ortaya çıktı. Bornova’da üretim hayvanı olarak sömürülen ve yasada yasaklı ırk olarak görülen Dogo Arjentin cinsi köpeğin hali yürekleri sızlattı. Köpeğin durumu bir vatandaş tarafından görüntülenip sosyal medyada yardım bulmak için paylaşıldı. Sürekli doğurtturuluduğu ve 17 yavrusu olduğu iddia edilen köpek için İzmirli hayvan hakkı savunucuları harekete geçti. Ancak köpeğin, sahibi tarafından kaçırılıp başka bir yere götürüldüğü öğrenildi.

izmir

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvanları gerçekten koruyacak bir yasa olmadığı için sömürülen bu hayvanları kurtarmak da kolay olmuyor. Çünkü yasaya göre bu hayvanlar tehlikeli ırk ve beslenmeleri yasak. Yasal yollar ile kurtarılan bu hayvanların sonu maalesef barınak oluyor. Yani sömürüden, esarete gidiyorlar. Onları bu hale getirenler ise ödedikleri bile meçhul olan para cezaları alıp yeni hayanları sömürmeye devam ediyor. Yeni yasa tasarısında da maalesef evcil hayvan üretimi yasaklanmıyor.Evcil hayvan satışı yasaklanmadığı sürece üretim devam edecek. Satıldıktan sonra terkedilen hayvanların sorunu davem edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otomobil Tarafindan Ezilip 6 Ay Yasam Mucadelesi Veren Kediye Gozu Gibi Bakiyor 1

Otomobil Tarafından Ezilip 6 Ay Yaşam Mücadelesi Veren Kediye Gözü Gibi Bakıyor

Eskisehir Sogugundan Kacan Kopekler Bu Magazaya Siginiyor

Eskişehir Soğuğundan Kaçan Köpekler Bu Mağazaya Sığınıyor