in

Acı İçinde Kıvranan Kedinin Doğumuna Yardım Ederek 5 Yavrunun Hayatını Kurtaran Güzel İnsan

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde yaşayan Refika Baran, kapısının önünde acı içerisinde doğum sancıları çeken kediyi evine alarak veterineri aradı ve telefonla yardım alarak 5 yavrunun sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesini sağladı.

Bursa’da doğum yapamayan kediyi gören bir kişi, telefonla veteriner hekimi arayıp doğum yaptırarak, kedi ve 5 yavrusunun hayatını kurtardı.

bursa kedileredogumyaptirankadin 5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Nilüfer ilçesinde yaşayan Refika Baran, işten eve geldiği esnada evinin kapısının önünde bir sokak kedisinin acı içinde kıvrandığını gördü. Hemen kediyi alıp evine götürdü. Kedinin doğumu geldiğini ve yapamadığını görünce müdahale etmesi gerektiğini düşündü.

bursa kedileredogumyaptirankadin 4

İnternetten veteriner hekim araştırıp önüne çıkan ilk veterinerin numarasını aradı.Telefonla veteriner Meltem Seven’i arayıp durumu izah etti. Hayatında hiç kedi doğumu yaptırmamasına rağmen büyük bir soğukkanlılıkla veterinerin yönlendirmesiyle sıkıntılı olan doğumu 1 saat içinde başarılı bir şekilde yaptı.

bursa kedileredogumyaptirankadin 3

Böylelikle kedi ve 5 yavrusunun hayatını kurtarmış oldu. Şimdi ise anne kedi ve yavrularına evinde bakan yardımsever Refika Baran, yavrular 60 günlük olunca onları sahiplendirecek.

bursa kedileredogumyaptirankadin 2

Yavru kedilere ve annesine gözü gibi bakan Refika Baran, “İşten eve geliyordum. Kapımın önünde bir kedi gördüm. Kedi çırpınıyordu. Bir anne olarak kıyamadım. Kedi doğum yapamıyor bir sıkıntı vardı. Ben hiç daha önce kedi bakmadığım için ne yapacağımı bilemedim. Hemen internetten veteriner numarası araştırdım. Karşıma çıkan ilk veterineri aradım. Karşıma Meltem Seven hanım çıktı ve bana sakin olmamı söyleyip telefonda yardım etti. Ben de sıkıntılı olan doğumu onun yardımları sayesinde gerçekleştirdim. İlk doğum 25 dakika sürdü. Daha sonra 4 yavrunun daha doğumunu gerçekleştirdim. Şimdi doğumunu gerçekleştirdiğim anne kedi ve yavrularına bakıyorum. Yavrular 60 günlük olunca sahiplendireceğim. Anne kedi ve yavrularının hayatını kurtardığım için çok mutluyum” dedi.

bursa kedileredogumyaptirankadin 1

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

singapura kapak

Singapura Kedi Cinsi, Özellikleri Ve Bakımı

akdeniz plastik atik

Akdeniz’e Dakikada 33 bin 800 Plastik Şişeye Denk Atık Karışıyor