in

Acı Bir Örnekle; Poşetleri Neden Keserek Çöpe Atmalıyız?

Bazen bize tehlikeli görünmeyen bazı şeyler hayvanlarımızın hayatını tehlikeye atıyor. Christina Young bunun en acı örneğini yaşadı.

Bir hayvanla beraber yaşamak büyük bir sorumluluk ister. Bazen aklımızın ucundan bile geçmeyen şeyler hayvanlarımızın hayatını sonlandırabilir. Kimi zaman bu tehlikelerin farkında oluruz, kimi zaman ise bu tehlikeyi başımıza geldiğinde öğreniriz.

tmg article tall 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Christina Young, geçtiğimiz haftalarda işten eve geldiğinde evde olağanüstü bir sessizlik olduğunu fark etti. Erkek arkadaşı Christina’dan 10 dakika önce eve gelmişti ve köpekleri Petey’i kafasında bir poşetle buldu. Kafasını bir poşete sokan Petey boğularak ölmüştü.

tmg article tall 5

Olay sonrası büyük bir acı ve suçluluk duyan Christina Young yaşadıklarının başkalarının başına gelmemesi için sosyal medyada paylaşımlar yapmaya başladı. Hayvanlarla yaşayan insanları poşet ve ambalajlar konusunda uyardı. Çünkü hayvanlar için büyük tehlike saçan poşetlerin bu kadar tehlikeli olduğunu daha önce bilmiyordu.

tmg article tall 4

Hem sokak hayvanaları hem de evde yaşayan hayvanlar poşet ve ambalajlar yüzünden ölümle burun buruna geliyorlar. Uzmanlar kullanılan poşet ve ambalajların çöpe atılırken mutlaka keserek atılması konusunda uyarıyor.

tmg article tall 1

Kaynak: The Dodo

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medyanın Yeni Fenomeniöç

Sosyal Medyanın Yeni Fenomeni: İnsan Yüzlü Köpek Yogi

Vuslat Saraçoğluöç

Haytap: “Borç Filminin Çekimlerinde Kötü Muamele Gören Kargalardan Biri Öldü”