in

Aç Kalan Domuzlar Marmaris Sokaklarına İndi

Muğla’nın Marmaris ilçesinde aç kalan çok sayıda yaban domuzu ormanlık alandan kent merkezine indi.

marmaris-domuz1-oc

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Muğla’nın Marmaris ilçesinin Şirinyer Mahallesi’nde sayıları 30’u geçen domuz sürüsü erken saatlerde mahalleye indi. Bu sırada evine giden Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru M.G, bir anda çok sayıda domuzu karşısında görünce cep telefonu ile görüntülemek istedi. Sürünün içinden bir domuzun üzerine geldiğini gören polis, taşla ürküterek domuzları ormana geri gönderdi.

Polis memuru M.G, “Akşam üzerine doğru spor yaptıktan sonra eve dönüyordum. Bir anda karşımda 30-40 yaban domuzu görünce şaşırdım. Cep telefonumu çıkartıp kayıt almaya başladığım sırada içlerinden biri bana doğru koşmaya başladı. Kayıttan çıkıp elime aldığım taşla domuzu korkutup ormana doğru kovalamaya başladım. Bu sırada diğer domuzlarda korkup orman kaçmak zorunda kaldı” dedi.

marmaris-domuz2

İki hafta önce de kafeterya işletmecisi Mustafa Demir, Armutalan mahallesinde gündüz saatlerinde sokaklarda yiyecek arayan bir domuz sürüsünün videosunu ve fotoğraflarını çekerek sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

İlçenin Armutalan ve Siteler mahallesinde özellikle yaz mevsiminde dağda yiyecek bulmakta zorlanan çok sayıda yaban domuzu beslenmek için şehre iniyor.

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kuduz on

Dünya Kuduz Günü ve Kuduz Hakkında Önemli Bilgiler

at on

Fetö’nün Atları Engelli Çocukları Rehabilite Ediyor