in

ABD’de Bir keçi, Onursal Belediye Başkanı Seçildi

ABD’nin Vermont eyaletinde 3 yaşındaki Lincoln isimli keçi, onursal belediye başkanlığı için bir düzineden fazla evcil hayvanı seçimde mağlup ederek görevine başladı.

Fox’un haberine göre, bir Nubi keçisi olan Lincoln, yaklaşık 2 bin 500 kişilik bir kasaba olan Fair Haven sakinleri tarafından bir yıllık onursal belediye başkanlığı görevine seçildi.

ABDde Bir keçi Onursal Belediye Başkanı Seçildimö.

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Keçi, onursal pozisyon için seçime katılan diğer 15 hayvan arasındaydı. Lincoln, belediye başlanlığı için Sassy Towle adında bir kedi, Stella Heibler adında bir köpek ve Crystal adında bir gerbil gibi birçok başka hayvanın arasından seçimi kazanan isim oldu.

Lincoln’ün belediye başkanı olarak, özel bir kuşak giyeceği Anma Günü geçit töreni de dahil olmak üzere yerel ve önemli etkinliklere katılması bekleniyor.

Fair Haven kasabasının başka bir belediye başkanı yok. Kasaba yöneticisi Joe Gunter, küçük bir kasabanın belediye başkanlığına bir hayvan seçmenin “harika bir fikir” olduğunu söyledi.

Gunter, “Seçim, iyi bir yurttaşlık dersine dönüştü” derken, “Çocukları da kasaba yönetimine dahil edin. Bunun, yönetimdeki buzları kırmanın harika bir yolu olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Keçi Lincoln, geçen salı günü görevine başladı.

Kaynak: Times Türk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

557 Yırtıcı Kuşun Üçte Birinin Soyu Tehlikedeöç

557 Yırtıcı Kuşun Üçte Birinin Soyu Tehlikede

Adalet Köpeği Darp Eden Hukukçu Açıklama Yaptı HayKonfedin İddiaları Asılsızöç

Adalet Köpeği Darp Eden Hukukçu Açıklama Yaptı: ‘HayKonfed’in İddiaları Asılsız’