in

ABD’de 40 Bin Dolar Değerinde 7 Bin Canlı Böcek Çalındı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’nin Philadelphia şehrinde bulunan bir müzeden, 40 bin dolar değerinde 7 bin böcek ve sürüngen çalındı.

Eşine az rastlanır bu hırsızlık olayında çalınan böcekler arasında ender bir tür olan zehirli, 6 gözlü kum örümceğinin de bulunduğu kaydedildi. Müzenin güvenlik kameralarını izleyen yetkililer, 3 hırsızın müze envanterinin en az yüzde 80’inini oluşturan binlerce böceği kutulara koyarak çaldığını gördü. Müzenin eski ve yeni çalışanlarından şüphelenen polis, birkaç böceği müzeye geri kazandırdı.

ABDde 40 bin dolar değerinde 7 bin canlı böcek çalındıöç 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Euronews’in haberine göre, Philadelphia Insectarium and Butterfly Pavilion isimli müzenin güvenlik kameralarını izleyen yetkililer, üç hırsızın müze envanterinin en az yüzde 80’inini oluşturan binlerce böceği kutulara koyarak çaldığını gördü.
Müzenin eski ve yeni çalışanlarından şüphelenen polisler olayla ilgisi bulunabilecek herkesi yakın mercek altına aldı. Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren polislerin birkaç böceği müzeye geri kazandırdığı öğrenildi.

Müzenin müdürü John Brooks, daha önce canlı böceklerin çalındığı böyle bir hırsızlık olayı görmediğini söyledi. Böcekleri satmanın zor olmadığını kaydeden Brooks, çalınan böceklerin müzeye ait mevcut sigortalar tarafından karşılanmadığını belirtti. Brooks ayrıca koleksiyonunun bulunamaması halinde yeniden oluşturulması için sosyal medyadan bağış kampanyası başlattıklarını belirtti.

ÇOK SAYIDA BÖCEK TÜRÜ…

Toplamda 40 bin dolara satılabileceği kaydedilen bu hayvanların, Güney Afrika, Güney Amerika ve Orta Amerika’da kuru ormanlar ve çöllerden toplanarak müzeye getirildiği kaydedildi. Çalınan hayvanlar arasında arasında zebra tarantulaları, çöl tüylü akrepler ve kırmızı nokta suikastçı böcekleri ve domino hamam böcekleri gibi önemli türlerin de bulunduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

anneleri olen yavru kopeklere sahip cikti

Anneleri Ölen Yavru Köpekler ‘Edi’ ve ‘Büdü’ye Gözü Gibi Bakan Şırnaklı Çaycı

vaşakü

Artvin’de, Fotokapana Takılan Vaşak Ölü Bulundu