in ,

Şentop’tan Çelişkili Açıklama: “Yangında Zarar Gören Tüm Canlılar İçin Üzüntüm Sonsuz. Bizim İçin Milletimizin Hiçbir Ferdine Zarar Gelmemesi Her Şeyden Önemlidir”

TBMM Başkanı Şentop, yangından zarar gören tüm canlar için üzgün olduğun ifade ederken aynı açıklamadaki “Bizim için milletimizin hiçbir ferdine zarar gelmemesi her şeyden önemlidir ” cümlesiyle çelişti. Yangının neden önlenemediği ve kontrol altın alınamadığına ilişkin acıklama yapmayan Şentop, hükümetin yangının neden çıktığı üzerine yoğun çalıştığını söyledi.

Ülke genelinde meydana gelen eş zamanlı yangınlara ilişkin yazılı açıklama yapan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, yangında hayatını kaybeden insanlar için baş sağlıı dilerken, yangından zarar gören tüm canlar için üzgün olduğun ifade etti. Şenpolat’ın bu ifadeleri, doğa felaketlerinde insan kaybı yoksa “can kaybı yoktur”diyen ve bu milletin çok gerisinde kalan siyasetçilerin çoğunlukta olduğu bu ülkede önemli bir söylem. Ancak aynı açıklamada kullandığı “Bizim için milletimizin hiçbir ferdine zarar gelmemesi her şeyden önemlidir ” ifadesi “ölen canlılarla ilgili üzgünüm” ifadesindeki samimiyetini sorgulatan bir cümle oldu…

metin sentop

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Şentop’un yaptığı açıklama: “Kedi ve köpeklerden kuşlara, kaplumbağalardan böceklere kadar yangında zarar gören tüm canlılar için üzüntüm sonsuz. Milli afetlerde toplumun tüm kesimlerine düşen birlik ve beraberlik içerisinde, sahadaki çalışanlarımıza destek olmaktır. Milletimiz zor zamanda kenetlenmeyi ve sağduyulu olmayı bilir. Yanan her ağacın yerine yeni ağaçlar dikmek, hasar gören her evin ve binanın daha iyi şekilde yapılmasını sağlamak devletin görevi. Yanan alanların yapılaşmaya açılacağına dair endişeye mahal yoktur. Devletimiz takibini yapmakta tereddüt etmez. Biz her zorluğun üstesinden geliriz, her zorluğun altından milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kalkarız. Bizim için milletimizin hiçbir ferdine zarar gelmemesi her şeyden önemlidir. Cennet vatanımızdaki her bir ağaç, bir kuş, bir arı milletimizin her bir ferdinindir. An itibariyle ülkemizde ya da dünyanın başka bir yerinde sürmekte olan yangınlar yüreğimizi de yakmaktadır. Milletimiz, bu musibetin üstesinden geleceğimizden emin olsun. Vatanımıza, milletimize geçmiş olsun.”

Sentoptan Celiskili Aciklama

Yangını Önleyemeyen ve Kontrol Altına Alamayan Hükümet, Yangının Neden Çıktığı Üzerine Yoğun Çalışıyor!

Ülkenin dört bir yanında yangınlar devam ederken ve havadan müdahale edecek uçaklar olmadığı için yangın kontrol altına alınamazken, Şentop bu konuya ve hükümet olarak yangını kontrol altına alamadıları gibi yangının çıkışını neden önleyemediklerinin de açıklamasını yapmadan yangının çıkış nedenleriyl ilgili yoğun çalıştıklarını ve yapanın yanına kalmayacağını söyledi: “Yangınların çıkış nedenleriyle ilgili olarak İçişleri Bakanlığı ve istihbarat örgütlerinin çalışmalarını yoğun olarak sürdürdüğünü aktaran Şentop, yangınların birinin bile kasıtlı çıkarılmışsa devletin yakılan bir dalın dahi hesabının sorulacağından kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini vurguladı.

Sentoptan Celiskili Aciklama 2

Devlet Büyük,Devlet Adına Hizmet İçin seçilen Vekiller Bu Büyük Devlete Küçük mü Geldi?

Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük bir devlet olduğunun altını çizen Şentop açıklamasında bu büyük devletin havadan müdehale edecek yangın uçaklarının neden olmadığına dair hiç bir şey söylemedi. Şentop; “Bütün kurumlarımızla, ormancılarımızla, itfaiye ekiplerimizle ve milletimizle bu hadisenin de üstesinden geliriz. Yangınların söndürülmesinde canları pahasına görev alan herkese minnetlerimi sunuyor, çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Şentop’un, “Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlet” cülmlesi söylenmeye ihtiyaç olmayan bir cümle. Devlet büyük evet, devlet adına hizmet etmek için seçilen vekiller bu büyük devlete küçük mü geldi?
Meclis Başkanı Şentop, yarın TBMM Tarım ve Orman Komisyonunda üyesi bulunan tüm partilerin temsilcilerinden oluşan heyetin, yangınların gerçekleştiği mahallelerde incelemelerde bulunacağını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Turkiyede Bir Ilk Tarim Hayvancilik ve Nalbant Muzesi Acildi

Türkiye’nin İlk Tarım, Hayvancılık ve Nalbant Müzesi Açıldı

Gaziantep evcil hayvanlar kimlik pasaport

Kilis’te Evcil Hayvanlara Önce Kimlik Sonra Pasaport Çıkarılacak