in

Emektar Katırlar Törenle Emekli Edildi

Zonguldak Belediyesi bünyesinde yarım asırdan bu yana hizmet veren 11 katır, düzenlenen törenle emekli edildi.

Kentin coğrafi yapısı sebebiyle çöp toplama araçlarının giremediği mahallelerde gece yarısı itibariyle çöp toplama hizmeti veren 11 emektar katır, yeni geliştirilen çözüm ile emekli edildi. Kentteki 19 mahalleden 5’inde verilen hizmet doğrultusunda katırlarla toplanan çöpler, ulaşımın olduğu yola taşınarak çöp toplama araçlarına ulaştırılıyor. Araçların giremediği mahallelerden her gece yaklaşık 2,5 ton çöp toplanıyor.

Emektar Katirlar Torenle Emekli Edildi 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Mahalle muhtarları ile yapılan görüşmeler doğrultusunda çöp konteynerleri yol kenarına taşındı. Böylelikle de uzun yıllar hizmet veren 11 katırın görevi tamamlanmış oldu. Emekli edilen katırlar, bundan sonraki hayatlarını ise yük taşımadan sürdürecek.

“ŞEHRİN İLK IŞIKLARINA KADAR KENTİN TEMİZLİĞİ İÇİN YÜKÜMÜZÜ SIRTIMIZDAN ALDILAR”

Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, katırların kentin temizliği için uzun yıllar hizmet verdiğine dikkat çekerek şöyle dedi:

“Arkamda gördüğünüz 11 emektar katırımızı pazar günü itibariyle emekli ediyoruz. Coğrafya kaderdir sözünden yola çıkarak uzun yıllardır Zonguldak’ın yükünü sırtlanan ve bizlere destek olan emektar katırlarımız artık emekli oluyorlar. Uzun yıllardır kar, kış demeden sıcak, soğuk demeden 5 mahalle başta olmak üzere merdivenlerden, dik bayırlardan başlayarak sabahın ilk ışıklarına kadar Zonguldak’ın temizliği için yükümüzü sırtımızdan aldılar. Artık biz de pazar günü itibariyle onların yükünü sırtlarından alıyoruz. Onları emekliye ayırıyoruz.

Emektar Katirlar Torenle Emekli Edildi 2

Pandemi sebebiyle çalışmalar bir nebze sekteye uğradı. Beş mahalle muhtarıyla görüştük. 70 adet yeni çöp konteyneri belirlenen güzergahlara konuldu. Üç adet de çöp taksi olacak. Katırlarımızın hizmet ettiği mahallelerde muhtarlarımızla beraber konteynerler konuldu. Çöp taksilerimizle vatandaşlarımızın atıklarını toplamaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan ricamız şu belki 20-30 metre konteynere yürüme mesafesi olabilir. Vatandaşlarımızdan bu konuda destek ve hassasiyet bekliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yarali Sahin Duyarli Bir Vatandas Tarafindan Bulundu

Yaralı Şahin, Duyarlı Bir Vatandaş Tarafından Bulundu

Hadisenin Benekli Aski

Hadise’nin ‘Benek’li Aşkı