in

87 Kiloluk Köpek Ötanazi Edilmesi İçin Veteriner Kliniğine Bırakıldı

Rusya’da aşırı kiloları nedeniyle nefes almakta bile zorlanan 87 kilogram ağırlığındaki köpek zayıflaması için rehabilitasyona alındı. Köpeği ötanazi için kliğine getiren çift, veteriner hekimlerin ikna sonucu kararlarından vazgeçti.

Rusya’nın Ufa kentinde “Hummer” adlı Labrador cinsi 6 yaşındaki köpek, aşırı kilolarıyla nedeniyle ötanazi edilmekten son anda kurtuldu. Köpeğin sahibi olan çift, hayvanın kilo almasının önüne geçemeyince ötenazi yaptırarak uyutma kararı aldı. Köpeğin sahipleri Ufa kentindeki bir hayvan kliniğine gelerek aşırı yemek yiyen köpek ile artık başa çıkamadıklarını, köpeğin zor hareket ettiğini ve yürümekte güçlük çektiği için bazen taşımak zorunda olduklarını belirterek hayvana ötanazi yaptırmak istediklerini belirtti.

Veteriner hekimler ise çifti, ötenazi kararından vazgeçirmek için görüşmeler gerçekleştirdi. Bu kapsamda veterinerler, kilosuyla başı dertte olan köpeği rehabilitasyona alarak zayıflatmak için program yapabileceklerini söyledi. İkna olan çift, Hummer’ı yeniden kliniğe getirdi. Hassas terazide tartılan köpeğin kilosu 87.90 kilogram olarak belirlendi.
Klinik tarafından yapılan açıklamada, köpek için programa hemen başlandığı ve kısa sürede sağlığına kavuşturulacağını ifade edilirken, ötenazi kararından vazgeçen aileye teşekkür edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Baraja Dusen Kopek Denetimde Olan Ekipler Tarafindan Kurtarildi

Baraja Düşen Köpek, Denetimde Olan Ekipler Tarafından Kurtarıldı

Yavru Kopek Definecilerin Actigi Cukura Dustu

Yavru Köpek, Definecilerin Açtığı Çukura Düştü