in

80 Gündür Sahibinin Öldüğü Yerde Bekleyen Köpeğin Hüzünlü Hikayesi

Çin’in özerk bölgelerinde İç Moğolistan’ın Hohnot kentindeki işlek caddede günlerdir bekleyen bir köpek insanların ilgisini çekti. İnsanlar yanına yaklaştığında kaçan bu köpeğin hikayesi Çin’de sosyal medyanın en çok konuşulan olayı oldu.

Çin’in özerk bölgelerinde İç Moğolistan’ın Hohnot kentindeki gerçekleşen hüzünlü olay sosyal medyada gündem oldu. Köpeğin görüntüleri ilk olarak Çin’in Facebook’u olarak bilinen Sina Weibo adlı platformda paylaşıldı.

Yaşanan bu hüzünlü olay, akıllara sahibinin öldüğünü bilmeden, her akşam buluştukları tren istasyonunda 9 yıl boyunca onu bekleyen Hachiko’nun hikayesini anımsattı.

Videonun popüler olmasının ardından, Pear Video adlı sitede köpeğin yolda bekleyişinin arkasında yatan hikayeyi araştırdı. Sitedeki habere göre, köpek, sahibinin öldüğü gün olan 21 Ağustos’tan beri tam olarak sahibinin öldüğü yerde bekliyor.

104276262 lonelydoginroad.png

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Köpeği her gün orada gördüğünü anlatan bir taksi şoförü, “Biz sürücüler bu küçük köpeğe yiyecek bir şeyler veriyoruz ama arabadan inip yanına yaklaşmaya çalıştığımızda hemen kaçıyor” dedi.

‘Ölen sahibiyle ilişkisi çok yakındı’

Şoför köpeğin sahibiyle yakınlığını şöyle anlattı: “Sahibiyle köpeğin ilişkisi çok yakındı. Sahibi öldükten sonra bu köpek orada beklemeye başladı. Her gün orada. Onu hep görüyorum. O adamla köpeğin bağı çok hakikiydi.”

Köpeğin yolda beklediğini gösteren video 10 Kasım’da çekilmiş ve Sina Weibo adlı platformda paylaşılmış. Videonun altındaki yorumlarda köpeğin “sadakati”ine övgüler yağdırılırken bir kullanıcı, “Bu küçük köpek çok sadık. Bizim ailemizin köpeği de her gün beni okuldaki köyün önünde beklerdi” yorumunu yazdı.

104276256 lonelydog1.png

Başka bir kullanıcı ise köpeğin sağlığından endişelerini dile getirip, “Umarım iyi kalpli bir insan bu köpeği sahiplenir” notunu düştü.

Tren istasyonunda sahibini bekleyen
Tren istasyonunda sahibini bekleyen Xiongxiong

Çin’deki bu olay, köpeklerin sadakatini gösteren ilk olay değil. Bu yılın başlarında tren istasyonunda sahibinin işten dönüşünü bekleyen yaşlı köpek Ziongxion‘ın hikayesi de ülkede uzun süre gündemdeydi.

Her Gün 12 Saat Boyunca Metro Çıkışında İnsanını Bekliyor

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anne ve Yavrusunu Trafik Canavarı Ayırdı öç

Anne ve Yavrusunu Trafik Canavarı Ayırdı!

Eyüpsultanda Kediye Tecavüz Eden Şahsa Yeni Davaöç

Eyüpsultan’da Kediye Tecavüz Eden Şahsa Yeni Dava