in

8 Kişiyi Öldürdüğü Gerekçesi ile Bir Kaplanı Yakalamaya Çalışıyorlar!

Hindistan’da yetkililer son iki yılda 8 kişinin ölümüne neden olan bir kaplanı yakalamaya çalışıyor. Hindistan’da kaplanların yaşam alanları gittikçe insanlar tarafından işgal ediliyor.

Mumbai’ye 660 km uzaklıktaki bu bölgede ormana odun toplamak için girdiği aktarılan köylünün aynı kaplan tarafından parçalanarak öldürüldüğü belirtildi. AFP’ye konuşan Maharaştra eyalet yetkilisi N.R.Praveen, “Amacımız kaplanı öldürmek değil, uyuşturucu oklarla vurmaya çalışıyoruz ancak şu ana dek başarılı olamadık.” dedi.

Yaşanan ölümlerin arkasında yatan sebep ise beşeri faaliyetlerin her geçen yıl vahşi hayvanların doğal ortamlarına doğru daha da fazla yayılması ve hayvanlara ait bölgelerin giderek daralması. 1,3 milyar nüfusa sahip Hindistan’da bu tür ölümcül karşılaşmaların sayısı da nüfusla birlikte arttı.

Resmi verilere göre sadece 2014 ila 2019 arasında 225 kişi kaplanlar tarafından öldürüldü. Ancak kaplanlar da bu durumdan büyük zarar görüyor. Yine resmi rakamlara göre 2012 ila 2018 yılları arasında 200 kaplan derileri ve dişleri için yasadışı şekilde öldürüldü. Bazılarına elektrik verildiği bile tespit edildi.

Kaynak: Euronews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaralı Flamingoya Büyükşehir Şefkati

Yaralı Flamingoya Büyükşehir Şefkati

Hayvanlara Kötü Davranma Suçundan 19 Kişiye 118 Bin TL Ceza!

Hayvanlara Kötü Davranma Suçundan 19 Kişiye 118 Bin TL Ceza!