in

79 Yaşındaki Kadına Sokak Kedilerini Beslediği için 10 Gün Hapis Cezası Verildi!

ABD’nin Ohio eyaletinde, polis tarafından birçok kez sokak kedilerini beslediği için uyarılan 79 yaşındaki bir kadına 10 gün hapis cezası verildi.

Nancy Segula adlı kadının komşuları, 2015’ten bu yana sokak kedilerinden şikayetçi oluyordu. Segula ise, kedilerin eski bir komşuları tarafından terk edildiğini savundu.

79 Yaşındaki Kadına Sokak Kedilerini Beslediği için 10 Gün Hapis Cezası Verildi 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Segula, hakkındaki hapis cezası kararını öğrendikten sonra yaptığı açıklamada “Ben kedi seven biriyim” dedi.

Yargıç, kadının hapis cezasını çekmeye 11 Ağustos’ta başlamasına hükmetti.

Nancy Segula, komşularının evinin etrafındaki kedilerden şikayet etmesinin ardından, son dört yılda dört kez polis tarafından uyarılmıştı.

Cleveland kentinin dış mahallelerinden Garfield Heights’taki polis güçlerien göre, Segula’nın beslediği kedilerle ilgili yasal sorunları 2015’te başladı.

Geçen haftaki duruşmada, kedileri beslemeye devam ettiğini kabul eden Segula, mahkemeye itaatsizlikten 10 günlük hapis cezasına çarptırıldı.

79 Yaşındaki Kadına Sokak Kedilerini Beslediği için 10 Gün Hapis Cezası Verildi 1

Nancy Segula, Cleveland.com internet sitesine yaptığı açıklamada “Altı ya da sekiz yetişkin kedi vardı ve şimdi yavruları da oldu. Ben kendi kedilerimi özlüyorum. Onlar öldü, kocam öldü. Yalnızım ve dışarıdaki kediler ve yavruları bana yardımcı oluyor. Kediler evime gelip duruyorlar, geldiklerinde yiyecek bir şey vermezsem kendimi kötü hissediyorum” dedi.

Segula ayrıca cezayı çok ağır bulduğunu söyledi ve şu ana dek 2 bin dolar da para cezası ödediğini kaydetti. Ancak Segula, yine de hapis cezasından kurtulabilir.

Yargıç Jennifer Weller’ın bir duruşma daha yapıp, farklı bir cezanın verilip verilemeyeceğini değerlendirmesi bekleniyor. Segula’nın evinden şu ana dek 22 kedinin çıkartıldığı vurgulandı.

Kaynak: BBC Türkçe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TRT İstanbul Radyosunun En Sevimli Çalışanı Geceöç

TRT İstanbul Radyosu’nun En Sevimli Çalışanı ‘Gece’

Şelçuk Halkı Yapılmak İstenen Mermer Ocağına Karşı Mücadele Kararı Aldıöç

Şelçuk Halkı Yapılmak İstenen Mermer Ocağına Karşı Mücadele Kararı Aldı