in ,

7 Yavrusu ile Beraber Bir Kuzuya da Annelik Yapan Köpek ‘Sarı’

Bursa’nın İnegöl ilçesinde genç çobanın sürüsündeki kuzuya sürüyü koruyan Sarı ismindeki köpek, süt annelik yapıyor. Sarı ismini verilen köpek, hem 7 yavrusunu hem de annesini emmeyen 15 günlük kuzuyu emzirerek annelik yapıyor. Annesinin sütünün az olması sebebiyle köpeği emen kuzunun artık iki annesi var.

İnegöl’ün kırsal Cerrah mahallesinde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Sezer Çubuk’un (19) kuzusunun annesinin sütü yetmediği için uzun süre emmediğini tespit etti. Çubuk, kuzusunu doyurmak için diğer koyunlardan süt sağıp vermeye başladı. Sarı ismini verdiği çoban köpeği ise 10 gün önce küçükbaş hayvanlarının yaşadığı ahırda 1 batımda 7 yavru dünyaya getirdi. Yavrularını emzirmek için ahıra giren köpeği görüp gelen kuzu da emmeye başladı. Bu durumu gören genç girişimci Çubuk, büyük şaşkınlık yaşadı.

7 Yavrusu ile Beraber Bir Kuzuya da Annelik Yapan Kopek Sari 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Durumu anlatan Sezer Çubuk, “Kuzuyu zaten koyundan keçiden emziriyorduk. Köpeğimizin yavruları olunca bunların olduğu yere köpeği getirdik. Bir baktık ki kuzu köpeği de emiyor. Biz de şaşırdık tabii, bu normal bir şey değil. Çok şaşırdık ve bize değişik geldi. Yani kuzumyzun süt annesi de olmuş oldu. Şu anda doyduğu için keyfi de yerinde. Allah izin verirse kocaman kuzu olacak ve o da anne olacak” dedi.

7 Yavrusu ile Beraber Bir Kuzuya da Annelik Yapan Kopek Sari 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sokak Muzisyenini Dinledikce Mest Olan Kopek

Sokak Müzisyenini Dinledikçe Mest Olan Köpek

Kisitlama Gununde Pendik Sahili Boyunca Tum Hayvanlari Besledioc

Kısıtlama Gününde Pendik Sahili Boyunca Tüm Hayvanları Besledi