in

6 Yavrusuyla Karların İçerisinde Yaşam Mücadelesi Veren Anne Köpeğin Mucizevi Hikayesi

Mucizelere inanır mısınız? Biz bu anne köpeği ve yavrularını görünce bir kez daha mucizelere inandık.

Bilim ilerledikçe mucize kavramı daha sıradan hale geldi. Ancak bu tamamen yok olduğu anlamına gelmez. Bazen bir annenin doğumu ve yavrularının yaşaması mucizevi bir hikayeye dönüşebilir.6 Yavrusuyla Karların İçerisinde Yaşam Mücadelesi Veren Anne Köpeğin Mucizevi Hikayesi 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir köpek ve 6 yavrusu ABD’nin Minnesota eyaletinde Red Lake yakınlarında karların içerisinde donmak üzereyken bulundu. Yavruları için karların arasında bir boşluk oluşturan anne köpek yavruları ile orada  birileri tarafından kurtarılmayı bekliyordu. Altlarındaki kar vücut ısıları sayesinde erimişti. Açlardı, çok üşüyorlardı hatta o kadar çok üşüyorlardı ki anne köpeğin sütü kesilmişti.

6 Yavrusuyla Karların İçerisinde Yaşam Mücadelesi Veren Anne Köpeğin Mucizevi Hikayesi 5

 

Ancak anne ve yavruları yaşanması imkansız hayat koşullarında hayatta kalmayı başarmışlardı. Şimdi onların bir insan eline ihtiyacı vardı. Ve o el bir gönüllü tarafından geldi. Bir gönüllü tarafından kurtarılan anne köpeğe Snowbelle adı verildi.

6 Yavrusuyla Karların İçerisinde Yaşam Mücadelesi Veren Anne Köpeğin Mucizevi Hikayesi 4

Barınağın kurucusu Karen Good’a götütülen anne ve yavruları hemen sıcak bir ortama alındı. Anne köpek oldukça zayıftı ve sütü gelmiyordu. Yavruların henüz 3 haftalık olduğunu gören görevliler, anne ve bebeklerinin hayatta kalmayı başarmalarına çok şaşırdı.

6 Yavrusuyla Karların İçerisinde Yaşam Mücadelesi Veren Anne Köpeğin Mucizevi Hikayesi 3

Annenin sütü olmadığı için yavrular gönüllüler tarafınfan özel hazırlanmış bir mama ile beslendi. İyi beslenme ve sıcağa kavuşmanın ardından anne köpeğin tekrar sütü gelmeey başladı. Ve artık yavruları ile kendi ilgilenebiliyordu.

6 Yavrusuyla Karların İçerisinde Yaşam Mücadelesi Veren Anne Köpeğin Mucizevi Hikayesi 1

Yavrular büyüdükten sonra Snowbelle ve yavruları için yuva ilaı açıldı. Ve hatta şu an iki yavru yeni yuvalarında yaşıyor.

6 Yavrusuyla Karların İçerisinde Yaşam Mücadelesi Veren Anne Köpeğin Mucizevi Hikayesiöç 1

Kaynak: Bored Panda

Yorum

Yorum Ekle
  1. Güzel yürekli,vicdanlı ve hayvan sever insanlara uzun ömür ver Rabbim…Bir canı daha kurtardılar…Allahım tüm canların karşısına koruyup kollayacak insanlar çıkarsın…Çok mutlu oldum kurtarıldıklarına…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Harçlıklarıyla Hayvanlara Mama Alan Minik Öğrencileröç

Harçlıklarıyla Hayvanlara Mama Alan Minik Öğrenciler

Tepeli Pelikan Tür Koruma Eylem Planına Alındı öç

Tepeli Pelikan Tür Koruma Eylem Planına Alındı