in

6 Saat İzin Verilince, Herkes Muhabbete O ise Güvercinlere Koştu

COVID-19 salgını dolayısıyla tedbirler kapsamında uygulanan, 65 yaş üstü kişilerin yalnızca belirli saatlerde sokağa çıkabilme uygulaması devam ediyor. Bu saatler arasında birçok vatandaş gezerken Kırıkkale’de 70 yaşındaki Cemil Şahin Ramazan Bayramının ilk gününde aç kalan güvercinlere koştu.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen korona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Tüm ülkede sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu bayramın ilk günü, 65 yaş ve üzeri vatandaşlara 14.00-20.00 saatleri arasında izin verildi. Kırıkkale’de de 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, sosyal mesafe kurallarına uyarak boş sokakların keyfini sürdü.

güvercin besleme

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dışarıda gördüğü yaşıtlarıyla uzaktan bayramlaşan yaşlılar, güneşli havayı da fırsat bilerek uzun süredir çıkmadıkları kentte özgürce dolaştı. Bazıları park ve bahçelerde oturup hava alıp yürüyüş yaparken bazıları da emekli maaşlarını çekmek için bankaların yolunu tuttu. Yaklaşık 2 ay sonra ilk defa dışarı çıkan 70 yaşındaki Cemil Şahin ise, kısıtlama dolayısıyla yem bulmakta zorlanan ve kimsenin besleyemediği güvercinlere ekmek doğrayarak karınlarını doyurdu. Cumhuriyet meydanında aç kalan güvercinlere evinden getirdiği ekmekleri veren Şahin, arayı böyle değerlendirdiği için kendini daha mutlu hissettiğini dile getirdi.

“GİDİP EKMEK ALDIM EVDEN…”

Herkesin Ramazan Bayramını kutlayarak konuşmasına başlayan Şahin, “Bu takdiri ilahi, bir şey diyemeyiz. Allah’tan gelen bir şey gökten ne yağarsa yer kabul etmek zorunda. 70 gündür ben dışarı çıkmıyorum. Geçen bir izin verdiler onu kullandık, bugün de bunu kullandık. Buradan geliyordum kuşları gördüm. Bunları sahibi yok. Bunlar aç hayvanlar. Gidip ekmek aldım evden getirdim. Bunların sahibi yok. Allah’a mahsus. Cenabı Allah’ın yarattığı hayvan ağzı yok dili yok. Tüm Müslüman aleminin bayramını kutluyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sokak köpekleri dostu oldu

Konuşacak Kimseyi Bulamayınca Sokaktaki Hayvanlar Ona Dostluk Etti!

KÖPEK

Zor Günlerde Onları Unutmayan Görevlilere Böyle Teşekkür Etti