in

500 Bin TL’lik Kürk Siparişi Veren Bülent Ersoy: “Sağlığım Açısından Kürk Giymeye Devam Edeceğim”

Her yıl binlerce hayvanın kürkü için öldürüldüğü vahşete ortak olan ünlü isimler, bu vahşetin arkasına binbir bahane sığdırmaya devam ediyor. Kürk giydiği için eleştirilen ve tepki çeken Sanatçı Bülent Ersoy ise kendisini eleştirenlere isyan ederek “Sağlığım için kürk giymeye devam edeceğim” açıklamasını yaptı

Ünlü Sanatçı Bülent Ersoy, hayvanseverlerin tepkisi üzerine 2017 yılında 2.5 milyon TL’lik 8 kürkünü artık kullanmayacağını açıklamıştı. Ancak bu sözünü tutmayan Ersoy, kısa bir süre sonra yeniden kürklerini giymeye başlamıştı.

Bülent Ersoy, geçtiğimiz gün var olan kürkleri yetmiyormuş gibi yeni aldığı 150 bin TL’lik kürküyle poz verdi.

bulent ersoy kurk

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Nişantaşı’nda 5 saat kaldığı bir mağazadan çıkarken görüntülenen Bülent Ersoy’un 500 bin TL’lik leopar kürkünün provasında olduğu, bunun dışında 2 kürk daha sipariş ettiği ortaya çıktı.

Hayvanseverlerin büyük tepkisini çeken Bülent Ersoy‘a sosyal medyadan çok sayıda hakaret mesajları gelince sanatçı da Instagram hesabından şu açıklamayı yaptı:

bülent ersoyöç

‘YAZILI SALDIRILARDA BULUNMUŞLAR’

”Aziz ve muhterem sayın takipçilerim; Bugün, tüm magazin sitelerine başlık olan kürk giyme haberlerime gelen kötü yorumları şaşkınlık ve de derin bir teessür içerisinde okudum. Sözde hayvansever, yaratılmış canlıyı sözde seven bazı yorumcular şahsım için yüce Allah’tan ölüm dileyip beddualar ve de hakaretamiz sözcüklerle bana yazılı saldırılarda bulunmuşlar.

‘SOĞUKTAN GEBER, ÖL İNŞALLAH’

İşte bu noktada, beni düşünceye sevk eden çok önemli bir konu ortaya çıkıyor. O da; insan canını hiçe sayıp ‘soğuktan geber, öl inşallah’ diyebilecek duygu-durum bozukluğu yaşayan kişilere ne dereceye kadar saygı duyulabileceğidir! Hayvanlar için insana ölüm… Bu bir tenakuz ve akıl dışı düşünce bozukluğudur. Beni çeşitli yönlerimle eleştirebilir, öfke duyabilir, hatta ve hatta beni sevmeyebilirsiniz. Bunlar, sizlerin en tabii haklarınız; ama hayvan yaşasın diye bir insana ‘öl inşallah’ diyenler karşıma sevgi ve evrencilik ile gelmesin! Ayrıca, medeni insanlar görüşlerini küfür, kafir, beddua ve hakaret etmeksizin sunmayı da bilmelidirler.

‘GERÇEK DEĞİL DİYEBİLİRDİM AMA…’

Bendeniz bu ilerleyen yaşıma kadar sevenlerime hep dürüst olup kendileriyle hep gerçekleri paylaştım, gerçekleri söyledim. İsteseydim çevredeki tüm kürk giyenler, hatta dizilerde görüntü veren artistler gibi ‘imite bu, gerçek değil’ diyebilirdim ama demedim, demem de. Kaldı ki, geçen sene kürk giyme spekülasyonlarına karşın sağlığım açısından yeniden kürk giymeye el mecbur olduğumu tüm kamuoyuna da bildirmiştim. İşte bu noktada yine dürüstlüğümden taviz vermedim, vermeyeceğim, verdiremeyeceksiniz! Bu konuyla ilgili şahsıma karşı hakarette bulunan yazı ve yorumların sahiplerinin tek tek tespit edilmesi için emr-ü irademde çalışan ekiplerimi görevlendirdim. Tüm hukuki haklarımı kullanarak bu kişiler hakkında yasal işlemler başlatacağımı da saygılarımla arz ederim efendim.”

5c7507da66a97c7ed109c48a

 


 

Yoksa Siz Hala Kürk Giyiyor musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Film afişleri hiç bu kadar köpüşlü olmamıştı.öç

Ünlü Film Afişlerine Köpeğini Yerleştiren Çılgın Yönetmen

Labrador Retrieveröç

Sevimli ve Akıllı: Labrador Retrieverlar Hakkında Her Şey