in

5 yıl önce kaybolan tek gözlü kedi, açık deniz petrol platformunda bulundu

İskoçya’da 5 yıl önce kaybolan tek gözlü kedi Dexter, açık deniz petrol platformunda bulundu. Kedinin platforma gelen bir nakliye konteynırından çıktığını belirten hayvanları koruma ve kurtarma yardım kuruluşu yetkilileri, kediyi platformdan helikopterle kurtardı.

5 yıl önce kaybolan tek gözlü kedi, açık deniz petrol platformunda bulundu

İskoçya’da 5 yıl önce kaybolan tek gözlü kedi Dexter bulundu. Dexter’ın açık deniz petrol platformunda olduğu ortaya çıktı.

Yetkililer, kedinin platforma gelen bir nakliye konteynırından çıktığını belirtti.

İskoçya’da hayvanları koruma ve kurtarma yardım kuruluşu olarak çalışan İskoç SPCA, dün yaptığı açıklamada “Kedi, son beş yıldır Peterhead Hapishanesi çevresinde yaşıyordu ve mikroçipini taradığımızda bir sahibi olduğunu ve bu süre zarfında aslında kayıp olduğu ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

DHA’nın haberine göre, Asıl ismi ‘Dexter’ olan kedinin 5 yıldır Peterhead Hapishanesi’nin etrafında yaşadığı ve bir gözünün kör olması sebebiyle çevredekiler tarafından ‘Tek Gözlü Joe’ olarak adlandırıldığı belirtildi.

SPCA yetkilileri helikopterle kedinin açık deniz platformundan alınarak merkeze getirildiğini mikroçipi sayesinde ilk duygusal insanı ile bağlantı kurulduğunu ifade etti.

Açıklamada “Kaybolduğu süre boyunca kendisine iyi bakıldığı için çok mutluyuz, ancak mikroçipinin güncel olması sayesinde onu ilk sahibine kavuşturabildiğimiz için daha da mutlu olduk” denildi.

Minik Başkan Hafza Hüma Doğan, hayvanlar için talimat verdi

Nicolas Cage söylentileri açıklığa kavuşturdu: Çift başlı yılan ve yarasa mağarası satın aldı mı?