in ,

5 Ayaklı Çolak’ın Hikayesini Duyan Adıyaman Belediyesi Harekete Geçti

Adıyaman’da 5 ayaklı ve engelli olan Çolak isimli köpek, Adıyaman Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Barınma ve Tedavi Merkezine götürüldü.

Adıyaman’ın Besni ilçesi Şambayat beldesine bağlı Karahalil köyünde yaşayan beş ayaklı engelli köpeği, Adıyaman Belediyesi Veteriner Müdürlüğüne bağlı Sokak Hayvanları Geçici Barınma ve Tedavi Merkezi görevlileri, köye giderek tedavi için teslim aldı. Başbağlar ailesine ait Çolak isimli köpek, eklem yerinden ikiye ayrılan sağ ön ayağını kullanamıyor. Engelli olan Çolak yürüyemiyor. Sol gözünde de görme problemi olan köpek için ekipler harekete geçti. Barınma ve tedavi merkezine getirilen köpeğin ilk muayenesi yapıldı.

5 Ayakli Colakin Hikayesini Duyan Adiyaman Belediyesi Harekete Gecti 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çolak’ın Tedavisine Başlandı

Sokak Hayvanları Geçici Barınma ve Tedavi Merkezi Sorumlusu Veteriner Hekim Yusuf Işık, sağ ayakta baş parmağın eksik olduğu, aynı zamanda beşinci ayak gibi görünen kemiğin, anomali olarak farklı bir şekilde ortaya çıktığını söyledi. Yusuf Işık, farklı bir anatomi ile oluşan uzvu, ameliyat ile almayı deneyeceklerini belirterek, buna tam manasıyla yapacakları tetkikler sonrasında karar verileceğini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Madencilik Firmasina Ait Atiklarin Kecileri Zehirledigi Suphesi 3

Madencilik Firmasına Ait Atıkların Keçileri Zehirlediği Şüphesi

Soguk Havada Sokakta Ac Kalan Sevimli Dostlarimiza Sefkat Eli.

Soğuk Havada Aç Kalan Kirpi, Yavru Köpekler ile Birlikte Yemek Yedi