in

41 Kiloluk Yünüyle Dünya Rekoru Sahibi Olan Koyun Öldü

Avustralya’da 41 kiloyu aşan yünüyle üne kavuşan Chris adlı koyunun öldüğü açıklandı

RSPCAChris adlı koyun 2015’te üzerinde 34 kiloluk yünle bulunmuştu. Avustralya‘da 41 kiloyu aşan yünüyle üne kavuşan Chris adlı koyunun öldüğü açıklandı.41 Kiloluk Yünüyle Dünya Rekoru Sahibi Olan Koyun Öldüöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

Dört yıl önce Canberra yakınlarında bulunarak bir barınağına götürülen 10 yaşındaki merinos cinsi koyunun yaşlılığa bağlı hastalıklardan öldüğü açıklandı. Merinos koyunları ortalama 10 yıl yaşıyor.

Little Oak Sanctuary adlı barınağın internet sitesinde Chris’in ölümü “Tatlı, akıllı ve cana yakın Chris’i kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz” sözleriyle duyuruldu.

Barınak yetkililerine göre, bulunduğunda altı yıldır kırpılmadığı için hayvanın üzerinde normalden beş kat daha fazla yün vardı. Koyun, sağlığı için tehdit oluşturan bu ağırlık nedeniyle yürümekte güçlük çekiyordu.

41 Kiloluk Yünüyle Dünya Rekoru Sahibi Olan Koyun Öldü

Chris daha sonra kırpıldı ve üzerinden 41,1 kilogram yün çıktı. Bunun bir dünya rekoru olduğu açıklandı. Chris’i kırpan Avustralya Koyun Kırpma Şampiyonu Ian Elkins, “Şimdiye kadar böyle bir şeyle karşılaşmadım” demişti.

Yüzlerce Avustralyalının sahiplenmek için başvuruda bulunduğu koyunun yünleri Avustralya Ulusal Müzesi’nde sergileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kediç.

Her Yerde Kedi Suratı Görmenize Neden Olacak Eğlenceli Fotoğraflar

maxöç

Yetenek Sizsiniz Şampiyonu Max Hayatını Kaybetti