in

40 Köpeği ile Birlikte Hayat Mücadelesi Veriyor

Adana’da depodan bozma evde yaşayan 52 yaşındaki Hasan Dişbudak, sokaklardan topladığı atık malzemeleri satarak hem kendi geçiniyor hem de 40 köpeğin bakımını gerçekleştiriyor.

Yüreğir ilçesinde, Seyhan Nehri kenarında atıl durumdaki depoyu kendisi için ev haline getiren Dişbudak, “canım, ciğerim” dediği 40 köpekle birlikte yaşıyor.Hayatın zorluğunu 40 köpekle paylaşıyor öç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Anne ve babasını 5 yıl önce kaybeden Dişbudak, yaptığı açıklamada, ailesi hayattayken inşaatlarda ve günübirlik işlerde çalışarak geçimini sağladığını anlattı.

Hiç evlenmediğini, yakınlarını kaybettikten sonra ise sokaklarda yaşamaya başladığını dile getiren Dişbudak, tek dostunun köpekler olduğunu söyledi.

Atıl durumdaki depoyu kendine ev haline getirdiğini, burada birkaç sokak köpeğini beslemeye başladığını aktaran Dişbudak, hayvanlarla kurduğu iyi ilişkilerin ardından köpeklerin sayısının 40’a çıktığını kaydetti.

Dişbudak, sokaktan topladığı atık malzemeleri sattığını bu yolla hem kendine hem de köpeklerine baktığını ifade ederek, “Dört yıldan bu yana nehrin kenarında yaşayıp, mücadele ediyorum. Burada hayvanlar bakıyorum, atık toplayarak onlara kemik alıyorum. Onların karnını doyurmak, yaşatmak için mücadele ediyorum. Bunlar benim canım, ciğerim, çocuklarım. Beraber yatıyor, kalkıyoruz.” dedi.

40 Köpeği ile Birlikte Hayat Mücadelesi Veriyor

Vatandaşlardan hayvanların bakımı için destek beklediğini kaydeden Dişbudak, özellikle hasta ya da yaralı olanlara ilaç alamadığını, sadece beslenmelerine yardımcı olabildiğini belirtti.

Yorum

Yorum Ekle
  1. nasil destek olabiliriz lutfen su haberleri paylasirken bir iban bir telefon bilgisi verin. destek olamadiktan sonra ne faydasi var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Korkunç İddia Kediler Kaynar Su Dökülerek Öldürüldüöç

Korkunç İddia: Kediler Kaynar Su Dökülerek Öldürüldü

Erkek Muhabbet Kuşu İsimleriöç

Erkek Muhabbet Kuşu İsimleri