in

4 Kedi ve 1 Kaplumbağanın Mama Kardeşliği

Denizli’nin Buldan ilçesinde yaşayan Alaaddin Türkmen, evinin bahçesindeki 4 kedi ve 1 kaplumbağayı aynı kaba koyduğu yiyeceklerle besliyor.

Buldan’ın Çaybaşı Mahallesi‘nde oturan Alaaddin Türkmen, aynı bahçede yaşayan kediler ve kaplumbağa dostluğunun herkese örnek olması gerektiğini söyledi. Geçen yıl bahçesine gelen kaplumbağaya ilgi gösterip besleyen Türkmen, yiyecek vererek yakınlık kurduğu hayvanın bir daha bahçeden ayrılmadığını belirtti.

4-kedi-ve-1-kaplumbaganin-mama-kardesligioc

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bu yıl doğan yavru kediler ile annelerinin de bu dostluğa ortak olduğunu anlatan Türkmen, “Geçen sene yaz başında bahçemde gördüğüm bu kaplumbağaya sevdiği yiyeceklerden verdim. Önceleri korktu ve kaçtı. Ancak benim olmadığım zamanlarda o yiyecekleri yemeye başladı. Sonra bana da alıştı. Kediler ve kaplumbağa ortaya koyduğum yemek kabından beraberce yemeye başladı. Genelde ürkek bir hayvan olan ve herhangi bir durumda derhal başını içine çekerek kendini dışarıya kapatan kaplumbağanın kediler ile olan bu dostluğu görenleri de hayretler içinde bırakıyor. Genellikle peynir ekmeği çok seviyorlar. Kaplumbağa, kedilerim ve ben çok iyi dost olduk” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bodrumda Köpekler Depremden 4 Dakika Önce Kaçmaya Başladıöç

Bodrum’da Köpekler Depremden 4 Dakika Önce Kaçmaya Başladı

Hayvan Aktivistlerinin Zaferi Vietnam’da Ayı Çiftlikleri Tamamen Kapatılıyoröç

Hayvan Aktivistlerinin Zaferi: Vietnam’da Ayı Çiftlikleri Tamamen Kapatılıyor